TP-LINK AP500 Wi-Fi ağ genişletici tanıtıldı

TP-LINK AP500 ile WiFi ağını AC teknolojisine yükselterek kolayca hızlandırmak ve kapsama alanını genişletmek mümkün.

TP-LINK, mevcut WiFi ağlarını hızlandırarak kapsama alanını genişleten, üstelik 802.11ac teknolojisine yükselten yeni erişim noktasını (access point) satışa sunuyor. AP500 model adına sahip ürün, AC destekli ve toplamda 1900Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Mevcut modemi ile hız ve kapsama alanı sorunu yaşayan, birden fazla ve farklı cihazı WiFi ağına bağlayan ev ve ofis kullanıcılarının tüm bu sorunlarına çözüm sağlayan TP-LINK AP500, çift kanallı ve çok işlevli bir erişim noktası.

Çift kanal (dual-band) desteği sayesinde ağda tıkanma sorununu önleyen TP-LINK AP500, yüksek hız ve geniş bant gerektiren 4K video, online oyun gibi uygulamalarda 5GHz bandında ve 1300Mbps hızda; hız gerektirmeyen e-posta, web’ de gezinti gibi uygulamalarda ise 2.4GHz bandında ve 600Mbps hızda sorunsuz bir bağlantı sağlıyor. Böylece aynı anda akıllı TV’den 4K film indirip izlerken bilgisayardan e-postalar kontrol edilebiliyor, akıllı telefondan oyun oynanabiliyor. Aynı zamanda çok işlevli bu ürün, tüm kablosuz ağ ihtiyaçlarınıza yönelik olarak AP, Köprü (Bridge), İstemci (Client) ve Tekrarlayıcı (Repeater) modları desteği sayesinde birçok seçeneği tek bir cihazda sunuyor.

TP-LINK AP500

Ürünün üzerinde yer alan çift yönlü ve çıkarılabilir antenler sayesinde WiFi ‘ölü bölge’ sorunu da ortadan kalkıyor. Ev ve ofisin WiFi kapsama alanı sorunsuzca genişletiliyor. Üstelik ‘hüzmeleme’ (beamforming) teknolojisi sayesinde bu kapsama alanı ağa bağlı cihazların olduğu bölgelere göre şekil alarak genişliyor. Özellikle ağa bağlı ve sürekli yeri değişen mobil cihazların kullanımı artıkça, hüzmeleme teknolojisi son derece yararlı oluyor. Ağa bağlı cihazlar ev ya da ofisin hangi bölümlerinde ise kapsama alanı o bölümlere doğru genişliyor; cihazlar yer değiştirdikçe WiFi kapsama alanı da akıllı bir şekilde otomatik olarak değişiyor.

TP-LINK AP500, kablolu olarak ağa bağlanan akıllı televizyon, oyun konsolu gibi cihazların da yüksek hızda bağlanabilmesi için Gigabit Ethernet girişine sahip. Cihazda yer alan çift çekirdekli 1GHz işlemci ise, birden fazla cihazın aynı anda bağlı olduğunda performans düşmesine engel oluyor.
Tek kutuda birçok cihazın işlevini barındıran AP500, erişim noktası özelliğinin yanı sıra sinyal tekrarlayıcı/köprü, İstemci (client) ve Multi-SSID modlarına sahip. Güçlü web arayüzü sayesinde birkaç dakika içinde kurulabilen cihazın ayarlarının yapılması ve kullanımı da son derece basit.

Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 290 USD + KDV

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.