Xiaomi USB Type-C destekli 10000mAh pil tanıttı

USB Type-C destekli akıllı telefonların yaygınlaşması, yeni model harici pilleri karşımıza çıkarıyor. Xiaomi USB Type-C destekli 10000mAh pil tanıttı.

Son dönemde sıkça karşımıza çıkan yeni nesil USB teknolojisi USB Type-C, birçok akıllı telefonda yerini aldı. Önce Microsoft Lumia 950 ve 950 XL modellerinde, ardından büyük üreticilerin üst seviye modellerinde gördüğümüz teknoloji, daha hızlı şarj ve daha yüksek performanslı veri aktarımını mümkün kılıyor. Bu yeni nesil USB teknolojisini akıllı telefonlarda gördükten sonra aklımıza ilk gelen konu harici piller olmuştu. Standart microUSB yuvasına sahip harici pillerle kullanılamayan USB Type-C teknolojisi artık harici pillerde de kendini gösteriyor. Çinli üretici Xiaomi USB Type-C destekli 10000mAh pili Mi Powerbank Pro ‘yu resmi olarak tanıttı.

Xiaomi USB Type-C

Mi Powerbank Pro adıyla piyasaya çıkacak olan harici pil, USB Type-C bağlantısına sahip mobil cihazları hızlı şarj etmek için tasarlandı. Yeni akıllı telefonu Xiaomi Mi 5 ‘in tanıtımın ardından tamamlayıcı bir ürün olarak karşımıza çıkan Mi Powerbank Pro, sadece Xiaomi Mi 5 kullanıcılarını değil LG G5, Nexus 6P, Nexus 5X, OnePlus 2 ve daha birçok USB Type-C cihazın kullanıcı kitlesini sevindirecek gibi görünüyor. Bu harici pil, klasik 5V/2A şarj cihazlarına göre %40’a kadar daha hızlı şarj imkanı sunuyor.

Xiaomi Mi Powerbank Pro güçlü olmasının yanı sıra oldukça ince ve hafif bir pil. 223 gram ağırlığa ve 1,26cm kalınlığa sahip olan ürün, sadece 149 Yuan fiyatla satılacak. Bu fiyatı USD bazında düşündüğümüzde 23$, TL bazında düşündüğümüzdeyse sadece 67TL’lik bir meblağ ortaya çıkıyor. Umarız bu ürünü ülkemizde de uygun fiyatla satışta görürüz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.