TP-LINK HA100 incelemesi

TP-LINK HA100 inceleme dosyamız hazır. Bluetooth 4.1 ve NFC teknolojili cihazın özelliklerine hep birlikte göz atalım

tp-link-ha100-inceleme (4)

TP-LINK yurdumuzda modem, router ve ağ genişletici gibi kablosuz teknoloji ürünleriyle tanınıyor. Şirketin ürün portföyünün yalnızca internet ve ağ cihazlarıyla sınırlı olmadığını da belirtelim.

Bir süredir CihazTV ofisimize konuk olan TP-LINK HA100 Bluetooth müzik alıcısı, internet tutkunlarından ve bilgi teknolojileri görevlilerinden ziyade müzikseverleri hedefleyen bir ürün.

tp-link-ha100-inceleme (5)

TP-LINK HA100 inceleme dosyamız, mobil cihazlarıyla ses sistemlerine bağlanmak isteyen kullanıcılara ilaç gibi gelecek. Cihazın tasarım detaylarını, özelliklerini ve fonksiyonlarını tek tek gözden geçireceğiz.

Cihazın kutu içeriğinde güç adaptörü, 3,5 mm AUX , 3,5 m RCA ve microUSB kabloları karşımıza çıkıyor. İçeriğe bir de NFC etiketi eklenmiş. Bu etiket sayesinde HA100 ile direkt bağlantı kuruluyor.

Tasarım

TP-LINK HA100, son derece ufak ve hafif bir cihaz. Gövdesinin tamamı parlak siyah renkli plastikten üretilen Bluetooth müzik alıcısı, yaklaşık 6,5 cm uzunlukta, 6 cm genişlikte ve 2 cm’den daha ince. Boyutları yuvarlatarak belirttik, detaylı özellikleri incelememizin sonunda görebilirsiniz.

tp-link-ha100-inceleme-10

Cihazın üst kısmında TP-LINK logosu, Bluetooth işareti ve NFC amblemi yer alıyor. NFC bağlantı işaretinin hemen bitişiğinde, mavi ve beyaz renklerde yanan LED uyarı ışığı dikkatimizi çekiyor.

TP-LINK HA100’ün kablo giriş ve çıkışları arka kısmındaki ufak panelde konuşlanıyor. 5V 1A güç aktaran microUSB girişi ve 3,5 mm ses çıkışı bu bölümde yer alıyor.

tp-link-ha100-inceleme (1)

Cihaz tamamen kablosuz ve temassız çalışıyor. Dolayısıyla, ürünün üzerinde hiçbir tuş bulunmamasını yadırgamıyoruz.

Özellikler

TP-LINK HA100 kablosuz müzik alıcı, hoparlör setleri ve diğer ses sistemleriyle mobil cihazlar arasında bir köprü oluşturuyor. Bluetooth 4.1 teknolojisiyle donatılan TP-LINK HA100, piyasadaki tüm Bluetooth nitelikli akıllı telefon ve tabletlerle iletişim kuruyor.

tp-link-ha100-inceleme (6)

Ürün, mobil aygıtlardan gelen ses sinyallerini 3,5 mm AUX veya RCA uyumlu hoparlör ve kulaklıklara iletiyor.

Cihazın kablosuz iletim mesafesi 20 metreye kadar uzuyor. Fakat, bu denli uzaktan sinyal alınması için mobil cihazınızla HA100 arasında hiçbir engel bulunmaması gerekiyor. Yan odalardan veya farklı katlardan müzik aktarıldığı takdirde çekim alanı daralıyor.

tp-link-ha100-inceleme (7)

TP-LINK HA100’ün kurulumu ve kullanımı için hiçbir ek yazılım gerekmiyor. Cihaz, NFC teknolojili akıllı telefon ve tabletlerle tek dokunuşla bağlantı kuruyor.

NFC’siz mobil aygıtlarla bağlanmak için, cihazınızın Bluetooth listesinde TP-LINK HA100 ismini bulmanız gerekecek.

tp-link-ha100-inceleme (8)

Akıllı telefonunuzu TP-LINK HA100 ile eşleştirmek için yanına kadar gitmenize gerek yok. Kutu içeriğinde yer alan NFC etiketine dokunulduğunda, aygıtın Bluetooth çipiyle iletişim kuruluyor.

CihazTV Yorumu

TP-LINK HA100, ev ve ofislerdeki yıllanmış ses sistemlerini kablosuz hoparlör gibi kullanmayı sağlayan faydalı bir ürün. Cihaz, RCA ve AUX jacklı tüm hoparlör sistemleriyle uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor.

Bluetooth 4.1 teknolojisi sayesinde piyasadaki çoğu akıllı telefon ve tabletle eşleşen TP-LINK HA100, NFC’li cihazlara tek dokunuşta bağlanıyor. Kablosuz müzik alıcının çekim mesafesi 20 metreye kadar uzanıyor.

tp-link-ha100-inceleme (2)

TP-LINK HA100, enerjisini priz veya USB yuvası gibi güç kaynaklarından alıyor. Cihazın harici batarya ve pile bağlanmaması gerekiyor.

Kolay kurulan ve zahmetsizce kullanılan TP-LINK HA100’yı tüm müzikseverlere tavsiye ederiz.

Fiyat: 79 TL

TP-LINK HA100 Teknik Özellikler

  • Boyutlar: 66,5 x 60,5 x 18,5 mm
  • Güç: 5V 1A (USB)
  • Bağlantı: Bluetooth 4.1, NFC
  • Giriş çıkış arayüzü: Güç girişi, 3,5 mm ses çıkışı
  • Kutu içeriği: RCA, AUX ve microUSB kabloları, 5V 1A güç adaptörü, NFC etiketi

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

2 thoughts on “TP-LINK HA100 incelemesi

  1. İyi akşamlar, bir şey sormak istiyorum. Tp link HA 100 ürününü araçta müzik dinlemek için aldım. Ancak aracımda sadece USB girişi var aux girişi yok. ( konuya çok hakim olmadığım için bilmeden aldım) Daha sonra USB aux dönüştürücü küçük kablolardan aldım ama gene olmadı. Acaba başka bir çözümü var mı bu cihazı sadece USB girişi olan arabada kullanmanın ?

Comments are closed.