Apple, yeni Retina 4K ve 5K iMac modelleri tanıttı

Apple bugün iMac ailesini yeni modellerle genişleterek 21,5 inç Retina 4K iMac ve 27 inç Retina 5K iMac’i tanıttı.

Apple‘dan yeni iMac bekleyenler için bugün müjdeli bir gün. iMac ailesini yeni modellerle genişleten Apple, 21,5 inç Retina 4K iMac ve 27 inç Retina 5K iMac bilgisayarlarını ortaya çıkardı. Tanıtılan iMac’lerin küçük olanı, daha büyük ekranlı ağabeyinden daha yüksek piksel sıklığı sunuyor. Bu bilgisayar Full HD’nin 4,5 katı daha yüksek çözünürlüklü ekranıyla dikkat çekiyor. Apple ayrıca bu yeni bilgisayarlarda kullanılan Retina ekranların daha da geniş renk gamutuna sahip olduğunu vurguluyor. Yüzde 25 daha geniş renk zenginliği sunan yeni Retina ekranlar, en parlak ve en gerçekçi görüntüleri yansıtmak için tasarlandı.

21-5-inc-retina-4k-imac-apple-cihaztv

27 inç Retina 5K iMac, gücünü 6. Nesil Intel Core işlemcilerden alıyor ve AMD’nin yeni nesil grafik işlemcileriyle yüksek grafik performansı vaat ediyor. 21,5 inç Retina 4K iMac ise 5. Nesil Intel Core işlemci, Intel Iris Pro grafik işlemci ikilisiyle çalışıyor. Tüm yeni iMac modellerinde 2 adet Thunderbolt yuvası standart haline getirildi. Apple’ın yeni hepsi bir arada bilgisayarları ayrıca Apple’ın yeniden tasarladığı Magic serisi çevre bileşenleriyle (Kablosuz fare, klavye ve trackpad) birlikte geliyor.

Fiyatlara gelecek olursak, 21,5 inç Retina 4K iMac Türkiye’de 5999TL‘den başlayan fiyatlarla satılacak. Bilgisayarın bu fiyattaki modelinde 3,1GHz dört çekirdekli 5. Nesil Intel Core i5 işlemci, Intel Iris Pro Graphics 6200 grafik işlemci, 8GB RAM ve 1TB sabit disk bulunacak.

27 inç Retina 5K iMac ise 7099TL‘den başlayan fiyatlarla satılacak. Bu fiyatla satılacak bilgisayarın konfigürasyonunda 3,2GHz dört çekirdekli 6. Nesil Intel Core i5 işlemci, 8GB RAM, 1TB sabit sürücü ve AMD Radeon R9 M380 grafik işlemci bulunacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.