TP-Link RE450 inceleme – Wi-Fi problemini çözüyoruz

TP-Link RE450 inceleme videomuzda, hem Wi-Fi menzil arttırıcının özelliklerine yakından baktık hem de uygulamalı olarak Wi-Fi sorununu çözdük.

TP-Link RE450 inceleme videomuzda, yetersiz Wi-Fi ağına çözüm olan ürünün detaylarına yakından bakıyoruz.

TP-Link RE450 özellikleri

İlk olarak cihazın tasarımına değinecek olursak birçok Wi-Fi menzil arttırıcıdan farklı olarak üzerinde üç adet anten ile gelen ürün, bu sayede daha geniş bir kapsama alanı sunuyor. Ayrıca antenlerin pozisyonlarının değiştirilebilmesi de bu anlamda bir avantaj.

Ürünün ön tarafında akıllı sinyal lambası ile beraber 2.4 GHz, 5 GHz ve güç durumunu gösteren LED aydınlatmalar yer alıyor. Akıllı sinyal lambasının iki işlevi var. Birincisi, ürünün modem veya router ile WPS tuşu üzerinden tek tuşla eşleştirilebilmesi. İkincisi ise çevresindeki LED aydınlatma sayesinde ürünün doğru konumda olup olmadığını gösterebilmesi. Mavi rengi yandığında Wi-Fi sinyalinin güzel bir şekilde alınabildiği gösterilirken, kırmızı yandığı durumlarda yetersiz bir noktada olduğunuzu anlıyorsunuz.

TP-Link RE450 inceleme

TP-Link RE450, kablosuz ağınızı genişletmesinin yanı sıra üzerindeki Gigabit Ethernet portu sayesinde kablosuz ağ desteği olmayan ürünlere kablolu olarak interneti taşıyabilme imkânı da sunuyor. Böylece TV veya oyun konsolu gibi ürünlerinizi kablolu olarak da internete kavuşturabilmek mümkün.

802.11ac standartını destekleyen ve bu sayede 5 GHz bandında 1750 Mbps, 2.4 GHz bandında ise 450 Mbps hız sunan ürün, Wi-Fi ağının ulaşmadığı yerlere sağlıklı bir şekilde Wi-Fi ağını ulaştırmak açısından nokta atışı çözüm sunuyor. Çift bant desteği sayesinde uyumlu akıllı telefon, tablet veya farklı cihazlarda 2.4 GHz‘in yoğunluğuna takılmadan 5 GHz üzerinden hem performanslı hem de stabil bir kablosuz ağ performası alabiliyoruz.

TP-Link RE450 fiyatı

Her türlü modem veya router ile çalışabilen TP-Link RE450, uyumlu ürünlerle WPS tuşu üzerinden diğer ürünlerle ise yazılım üzerinden eşleşebiliyor. Cihazın ülkemizde satış fiyatının ise yaklaşık 400 TL olduğunu belirtelim.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

One thought on “TP-Link RE450 inceleme – Wi-Fi problemini çözüyoruz

  1. inceleme süper kerem.sen daha nwlri çözmüşsündür kim bilir.sendeki tip bende olsa kızları sıraya dizerdim walla kips

Comments are closed.