TP-LINK 802.11ad teknolojili router geliştirdi

TP-LINK SR20 ve Talon AD7200 kablosuz yönlendiriciler, nesnelerin interneti teknolojisi vizyonuyla uyumlu

TP-LINK, 6-9 Ocak 2016 tarihleri arasında Las Vegas’ta yapılacak CES 2016 Fuarı’nda, akıllı ev çözümlerini sergileyecek. Bir süredir nesnelerin interneti kavramı ve buna uygun teknolojilere yatırım yapan şirket, akıllı evleri yönetecek ürünler geliştiriyor. Kablosuz ağ çözümlerini de bu konsept doğrultusunda ve destekler şekilde tasarlayan TP-LINK, CES’teki standında SR20 ve Talon AD7200 gibi en son teknolojiye sahip ürünlerini tanıtacak.

Akıllı ev yönlendiricisi TP-LINK SR20

TP-LINK SR20 dokunmatik ekranlı yönlendirici, akıllı ev yönetiminde kullanılıyor

Geçtiğimiz yıl ilk dokunmatik ekranlı yönlendiricisini (router) satışa sunan şirket, CES 2016’da Wi-Fi teknolojisinin yanı sıra ZigBee ve Z-Wave teknolojilerini destekleyen, çok yüksek bağlantı hızlarına sahip, dokunmatik ekranlı yeni akıllı ev yönlendiricisini ilk kez sergileyecek. SR20 model bu ürün, akıllı evi yönetmeyi sağlıyor.

Akıllı evlerdeki cihazları yönetebilen SR20 ile güvenlik kameraları, ayarlanabilir Wi-Fi ampuller, akıllı prizler, akıllı anahtarlar her zaman, her yerden yönetilebiliyor. AC1900 seviyesi kablosuz hızlara sahip olan ürün, 4K video indirme, online oyun gibi yüksek bant genişliği gerektiren uygulamaları da sorunsuz yapıyor.

TP-LINK Talon AD7200, Wi-Fi 802.11ad kablosuz standardına sahip ilk router

TP-LINK Talon AD7200 router, 4,6 Gbps kablosuz veri iletim hızıyla dünyanın en iddialı yönlendiricilerinden biri

CES’teki TP-LINK standında fuar ziyaretçilerini bir sürpriz de bekliyor. Kablosuz ağ alanında yepyeni bir standard olan ve özellikle IoT için birçok cihazı yüksek hızlarda haberleştirmek üzere tasarlanan 802.11ad standardına sahip ilk ürün olan Talon AD7200 TP-LINK standında görülebilecek. AC standardlı ürünlerde öncü olan TP-LINK yeni standard olan AD’de de öncü rolünü sürdüreceğini CES’te göstermiş olacak.

Dünyanın ilk çok-bantlı (kanallı) AD destekli yönlendiricisi olan Talon AD7200, 60GHz bandında 4.6Gbps’ye kadar kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Öyle ki bin adet fotoğrafı sadece 5 saniye içinde depolama aygıtına aktarmak mümkün oluyor. Henüz satışa sunulmayan ve CES’de sergilenecek bu ürünün 2016 yılı içinde satışa sunulması planlanıyor.

CES’deki TP-LINK standında bu ürünlerin yanı sıra tri-band (üç kanallı) Archer C5400, çift kanallı Archer C3150 gibi ürünleri ve akıllı ev çözümlerini görmek de mümkün olacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.