Lenovo YOGA 900S dünyanın en ince ikisi bir arada bilgisayarı

Lenovo YOGA 900S ikisi bir arada bilgisayar, Las Vegas CES 2016 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtıldı

Yeni yılın teknoloji ürünlerinden bazılarının tanıtıldığı Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarı başladı. Dizüstü ve tablet form faktörlerini bir arada sunan dönüştürülebilir bilgisayar Lenovo YOGA 900S, fuardaki en iddialı cihazlardan biri. Gövdesi karbon fiberden üretilen Windows 10 işletim sistemli aygıt, yalnızca 12,3 mm kalınlıkta ve 999 gram ağırlıkta. Üretici bu cihazın dünyanın en ince 2’si 1 arada bilgisayarı olduğunu söylüyor.

Farklı ihtiyaçlara uygun bellek ve depolama seçenekleri

Dönüştürülebilir yapısına rağmen hafif ve ince olmayı başaran Lenovo YOGA 900S, Intel’in fan gerektirmeyen yeni taşınabilir bilgisayar işlemcisi Core M7’den güç alıyor. 8 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar PCIe SSD seçenekleriyle piyasaya sürüleceği belirtilen cihaz, 10,5 saate kadar pil ömrü sunacak.

Lenovo Yoga 900S teknik özellikler, pil ömrü, fiyat, çıkış tarihi

2016 model 2’si 1 arada bilgisayar, farklı çözünürlükte ekran tercihleriyle piyasaya sürülecek. Sunulan en yüksek donanımlı görüntü panelinin 12,5 inç QHD çözünürlükte olduğu belirtildi. 10 noktaya kadar çoklu dokunuş destekleyen ekran, isteğe bağlı olarak temin edilen Active Pen elektronik kalemle birlikte kullanılacak.

USB-C bağlantısıyla veri, görüntü ve enerji iletimi

Lenovo 900S’in fiziksel giriş çıkış arayüzü oldukça zengin. Standart USB 3.0 girişinin yanı sıra video çıkış özellikli USB-C portu içeren cihaz, USB 2.0 ve 3.5 mm ses yuvasıyla donatılıyor.

lenovo-yoga-900s-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi

Lenovo Tüketici Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Johnson Jia, konuyla ilgili şunları söyledi: “İnovasyon Lenovo’nun en önemli özelliği ve bizler kullanıcılarımızın beklentilerinin önüne geçecek yeni bilgisayarları hayal etmek ve yaratmak için çalışıyoruz. Bunu başarmak için, gerçek bilgisayar ihtiyaçları olan gerçek insanları tasarımlarımızın merkezine koyuyoruz. Onları mutsuz eden noktaları bulup bilgisayar deneyimlerini iyileştirecek daha hızlı, daha hafif daha güçlü cihazlar yaratıyoruz.”

Lenovo YOGA 900S’in fiyatı ve çıkış tarihi

Saat kordonu tasarımındaki menteşesi sayesinde kolayca şekil değiştiren Lenovo 900S ikisi bir arada bilgisayar, Mart ayından itibaren ABD’de 1100 dolar fiyatla piyasaya sürülecek. Dokunmatik ekranlı bilgisayarın Türkiye’deki fiyatı ve çıkış tarihi henüz kesinleşmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.