Truecaller yenilenen tasarımıyla daha akıllı

Türkiye’de günde 50 bin istenmeyen çağrı ve kısa mesajın engellenmesini sağlayan Truecaller uygulaması, akıllı çağrı geçmişi, uygunluk görüntüleme gibi özelliklere kavuştu, numara çevirme ekranı yenilendi

Truecaller devrim niteliğindeki yeni özellikleri ile akıllı cep telefonu kullanımında çağ atlatıyor. Truecaller’ın arayan numaranın kime ait olduğunu görme ve online telefon rehberi özelliklerinin yanına, akıllı çağrı geçmişi, aranmak istenen kişinin uygunluğunu görüntüleme ve doğrudan telefon aramalarının yapılabildiği çağrı ekranı geldi. Aranan ve arayan kişiler hakkında bilgi vererek telefon iletişimini daha güvenli ve kolay hale getiren Truecaller’ın yenilenen mobil uygulaması, iletişimi üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen herkese hitap ediyor.

Truecaller’ın yeni özellikleri

Akıllı Çağrı Geçmişi, telefon rehberinizde olmasa bile bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları gerçek isimlerle ve varsa resimleri ile değiştirir. Artık hiç bir numarayı telefona kaydetmek gerekmeyecek.

truecaller-yeni-ozellikler-2016

Uygunluk Görüntüleme ile aranmak istenen kişinin çağrı almaya uygun olup olmadığını, daha arama gerçekleştirmeden görüntülenebiliyor. Böylece artık meşgul sinyali duymak veya birinin işini telefon ile bölmeye son.

Çağrı Ekranı ile telefon aramaları doğrudan Truecaller üzerinden yapılabiliyor. Böylece Truecaller haricinde telefonda başka bir uygulama kullanmaya gerek olmuyor.

Truecaller ile Truedialer gücünü birleştirdi

Uygulamanın yeni özellikleri hakkında yorum yapan Truecaller Kurucu Ortağı ve CEO’su Alan Mamedi, “Truecaller arayan numaranın kime ait olduğunu göstermesi ve spam aramalardan koruması ile dünya çapında yüz milyonlarca kişinin günlük gereksinimi haline geldi. Uygulamaya doğrudan arama yapabilme imkanı ve telefon numarası bilgilerine daha fazla içerik ekleyerek Truecaller’ı bir üst seviyeye taşıyıp, insanların telefon ile arama alışkanlıklarını iyileştiriyoruz. Artık telefon ile birlikte hazır gelen numara çevirme uygulamasını tamamen silip, hem gelen hem giden aramalarınız için yalnızca Truecaller’ı kullanabilirsiniz. OEM partnerlerimizin bizi bu konuda desteklediklerini görmek de ayrıca çok sevindirici” dedi.

truecaller-yeni-ozellikler-2016-2

2014 yılında Truecaller, Truedialer adlı uygulamayı kullanıcılara sunup, cep telefonunun icadından beridir değişmeyen telefon açma eylemini modern çağın gereklerine göre yeniledi. Kullanıcılardan gelen yoğun talep doğrultusunda, Truedialer’ın bir çok özelliği doğrudan Truecaller içine entegre ediliyor. Böylece kullanıcılar, tüm telefon açma ve çağrı alma deneyimlerini bir tek uygulama ile yönetebilecekler.

Uygulamanın son güncellemesi bugün Android kullanıcıları için servis edilecek. Önümüzdeki haftalarda iOS, Windows Phone gibi diğer platformlardaki kullanıcılar da yeni güncellemeden yararlanacaklar. Hali hazırdaki Truedialer kullanıcıları da kademe kademe Truecaller’a yükseltilecek.,

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.