OPPO R9 Plus, 128 GB hafızalı en ucuz akıllı telefon

2016 model OPPO R9 Plus ve R9 üst düzey Android akıllı telefonların hafıza seçeneklerini ve fiyatını sergileyen görsel sızdırıldı

Çin’in ünlü akıllı telefon üreticilerinden OPPO, Huawei ve Lenovo gibi rakiplerinin aksine Türkiye’de faaliyet göstermiyor. Yurdumuza açılan teknoloji markaları son dönemde arttı. Bu yüzden Çinli markanın yokluğunun eksikliğini hissetmeyebilirsiniz. Fakat geliştiricinin yeni nesil ürünleri olan OPPO R9 Plus ve R9’un özelliklerini ve fiyatlarını gördüğünüzde hisleriniz değişecek.

Tasarım itibarıyla Apple iPhone 6/6s nesillerine son derece benzeyen ikilinin özelliklerinin bir bölümü geçtiğimiz hafta sızdırılmıştı. Sızdırılan bilgilerde, iki modelin RAM miktarına, ekran boyuna ve dahili hafızasına değiniliyordu. Teknoloji tutkunlarının bu kadarcık bilgiyle tatmin olmaları mümkün görünmüyor. Neyse ki cihazların sızdırılan teknik özellikleri merakımızı gidermemizi sağladı.

Oppo R9 Plus ve R9 Android akıllı telefonların tasarımı ve teknik özellikleri TENAA'da görüldü.

Cihazlarıyla saatler boyunca oyun oynamaktan vazgeçemeyen kullanıcılar bu iki akıllı telefonu çok sevecek. Oppo R9 ve Plus, standart donanımıyla VOOC hızlı şarj teknolojisini sunuyor. İkilinin farklı özelliklerini alt başlıklarımızda detaylandıralım.

OPPO R9 Plus teknik özellikleri, hafıza seçenekleri ve fiyatı

Serinin battal boy modeli, büyük ekranlı Android akıllı telefon seven Çinlilerin popüler seçeneklerinden biri olacak. Full HD kalitesinde 6 inç AMOLED ekranla donatıldığı söylenen cihazın, sekiz çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 652 mobil işlemci ve 4 GB RAM içerdiği belirtiliyor.

Sızdırılan promosyon görseline bakılırsa, bu ürün iki dahili hafıza seçeneğiyle satışa sunulacak. Dahili depolama alanı 64 GB düzeyindeki giriş seviyesi model 460 dolar (1340 TL) fiyatla satılacak. Daha fazla hafızaya ihtiyaç duyanlar 128 GB kapasiteli üst düzey seçenek için 505 dolar (1470 TL) ödeyecekler. Şimdiye dek hiçbir akıllı telefon üreticisi, bu kadar ucuz fiyata 128 GB akıllı telefon satmaya cesaret edememişti.

Oppo R9 Plus ve R9 akıllı telefonların Çin'deki fiyatı ve özellikleri sızdırıldı.

OPPO R9 teknik özelikleri ve fiyatı

Üreticinin yeni nesil Android serisinin giriş modeli, 5 inç Ful HD AMOLED ekrana sahip. R9’un donanımı, serinin büyük boy üyesinden geri kalmıyor. Cihaz, HTC One M9+ içeriğinde görülen mobil işlemci olan MediaTek Helio X10’dan güç alıyor ve 4 GB RAM içeriyor.

Akıllı telefonun tek hafıza seçeneği bulunuyor. Bu modelin depolama kapasitesi 64 GB ve Çin’deki sızdırılan fiyatı 383 dolar (1116 TL).

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.