Türkiye’nin ilk Cthulhu RPG oyunu Stygian

“Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü”, oyuncuları Lovecraft’ın eserlerindeki 1920’li yılların harabeye dönmüş Arkham kasabasından alıp, esrarengiz ve garip bir yolculuğa çıkarıyor.

Lovecraft‘ın gizemli ve korkunç dünyasının perdeleri uzun bir aradan sonra tekrar aralanıyor. Türk bir ekip tarafından hazırlanan ilk Cthulhu CRPG oyunu olma özelliğini taşıyan Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, ünlü yazar Lovecraft’ın eserlerine sadık kalarak 1920’li yılların harabeye dönmüş Arkham kasabasında oyuncuları zorlu bir mücadeleye davet ediyor. Dönemin ve Lovecraft dünyasının bütün karakteristik özelliklerinin başarılı bir şekilde aktarıldığı iki boyutlu grafikler, sıra tabanlı savaş modu, detaylı karakter oluşturma seçenekleri ve Cthulhu öğeleriyle Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, oyunculara yıllardır bekledikleri RPG deneyimini yaşatacak.

stygian-yuce-eskilerin-hukmu-cihaztv

Cultic Games’in ilk oyunu olma özelliğini taşıyan Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, tamamen el ile çizilmiş iki boyutlu dünyasıyla oyun severlere eski RPG görselliğini Lovecraft’ın ikonik temalarıyla birlikte harmanlayarak sunuyor. Mekan ve karakter tasarımıyla Lovecraft’ın kitaplarındaki betimlemeleri aratmayan Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, Cthulhu kitaplarından esinlenerek tasarlanmış görev ve hikayelerle, oyuncuları kendi karakterleriyle ve rol yapma stiline uygun bir şekilde bu kaotik dünyada yer almaya davet ediyor.. Kurtulma ihtimali kalmamış olan bir dünyada kendinizi kurtarmak ya da intikam için mücadele vereceğiniz bu zorlu yolculukta seçebileceğiniz, her biri farklı başlangıç hikayelerine ve uzmanlıklara sahip yedi karakter sınıfı yer alıyor. Ayrıca bu zorlu yolculukta, “Yabancı” öyküsünün yalnız zaman yolcusu, Herbert West’in ellerinde dirilen ölü bir 1. Dünya Savaşı askeri, Ulthar’lı narsist medyum bir kedi ve daha niceleri eksantrik grup arkadaşlarınız arasında yer alacak.

Stygian Rise of the Old Ones

Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, yenilikçi akli denge sistemi ile oyun içerisinde diyalogların gidişatı ve hikayede farklı seçeneklerin yer alması ile oyunculara eşsiz bir deneyim sunuyor. Bu gerçekdışı serüvende bazen delirmiş bir dünyada hayatta kalmanın en iyi yolu delirmekten geçebilir. Standart RPG oyunlardaki büyü kullanımının aksine Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, kullanıldığında karakterinizi biraz daha deliliğe yaklaştıran büyü sistemi ile bu kaotik dünyada işleri biraz daha zorlaştıracak olan öğelere yer veriyor. Oyundaki inanç sistemi ise, kaybedilen akıl sağlığını geri kazanabilmek gibi önemli bir role sahip olmasının yanında, karaktere özgü rol yapma fırsatlarıyla da oluşturulan her karaktere özel bir hikayenin gelişmesini sağlayacak.

Howard Philips Lovecraft hakkında:

1890 yılında ABD’de dünyaya gelen Lovecraft, bilim kurgu ve korkuyu birleştiren ilk yazar olarak anılmaktadır. Cthulhu evreninin yaratıcısı olan Lovecraft, karanlık anlatım dili ve doğaüstü yaratıklar konusundaki özgün fikirleriyle tanınmaktadır. Birçok bilgisayar oyununa ve sinema filmine konu olan eserleriyle ölümsüzleşmeyi başarmış olan yazar, günümüzdeki birçok korku yazarının da esin kaynağıdır.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.