Vestel LED TV’nin nasıl yapıldığını dünyaya gösterecek

Dünya, LED TV’nin nasıl üretildiğini Vestel City’de 1 haftada çekilen Discovery Channel “Nasıl Yapılır?” (How Do They Do It?) programında öğrenecek

Son 18 yıldır dayanıklı tüketimde (elektronik) Türkiye’nin ihracat şampiyonu olan, Türkiye TV ihracatının yaklaşık yüzde 90’ını gerçekleştiren ve Türkiye’de lider, Avrupa TV pazarında ikinci sırada yer alan Vestel, LED TV üretimindeki uzmanlığı ile Discovery Channel belgesel kanalının ünlü yapımlarından “Nasıl Yapılır?” (How Do They Do It?) programında yer aldı.

Prömiyeri 24 Şubat Çarşamba akşamı Discovery Channel Türkiye kanalında gerçekleştirilecek olan programda Vestel’in Manisa’daki üretim üssü Vestel City’deki LED TV üretim süreci gösterilerek LED TV’nin nasıl üretildiği dünyaya anlatılıyor.

how-do-they-do-it-vestel-city-led-tv-nasil-yapilir-discovery-channel-4

1 milyon metrekareden fazla kapalı bir alan üzerinde kurulu, Avrupa’nın en büyük endüstri komplekslerinden biri olan Vestel City’nin mega fabrika olmasına vurgu yapan program, ekran kontrolünden ana kart üretimi, parçaların birleştirilmesi ve taşınmasına kadar tesisteki tüm LED TV üretim aşamalarını detaylı bir şekilde gösteriyor. Vestel City’de LED TV parçalarının üretildiği yer ile bir araya getirildiği üretim bandı arasında bulunan 3 kilometrelik mesafede robotlara da esprili bir dille yer veriliyor.

Çekimler bir haftada tamamlandı

how-do-they-do-it-vestel-city-led-tv-nasil-yapilir-discovery-channel-3

Avrupa’nın tek lokasyonda kurulu en büyük üretim komplekslerinden biri olan Vestel City, yıllık 15 milyon adet televizyon üretim kapasitesi ile dünyada önde gelen merkezler arasında yer alıyor. Üretilen LED TV’ler 152 ülkeye ihraç ediliyor.

“Nasıl yapılır?” programı için 2015’in yaz aylarında Manisa’ya gelen yapım ekibi Vestel City’deki çekimleri bir haftada tamamladı. İlk gösterimi İngiltere’de gerçekleştirilen program, Şubat ayında Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’daki birçok ülkede gösterilecek. Programın Amerika Birleşik Devletleri’nde de yaz ayları içinde gösterilmesi planlanıyor.

“How They Do It Vestel City” bölümü Discovery Channel ve Discovery Science kanallarında tekrarlarla yayınlanacak.

Türkiye Gösterim gün ve saatleri

Discovery Channel D-Smart(60), Digiturk(191), Teledünya(188) ve TiViBu(105), Filbox (100)

Premier: 24 Şubat, Çarşamba 20:00

Tekrarlar:

  • 25 Şubat, Perşembe 06:15
  • 25 Şubat, Perşembe 09:10
  • 28 Şubat, Pazar 11:00

how-do-they-do-it-vestel-city-led-tv-nasil-yapilir-discovery-channel-2

Discovery Science: D-Smart(63),Digiturk(192) , Teledünya(200) ve TiViBu(107), Filbox (101)

Premier: 25 Şubat, Perşembe 22:25

Tekrarlar:

  • 26 Şubat, Cuma 12:42,
  • 28 Şubat, Pazar 17:05

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.