Vivo X6SPlus 4 GB RAM’li Android akıllı telefon sızdırıldı

Vivo X6SPlus üst sınıf Android akıllı telefon Çin’in cep telefonu sertifika kurulu TENAA’nın kayıtlarında görüldü

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, tıpkı iPhone 6s Plus’a benzeyen fakat ondan daha ince çerçevelere sahip bir Android akıllı telefon geliştirdi. Cihazın teknik özellikleri ve tasarımı, Çin’in telekomünikasyon aygıtı sertifikalandırma kuruluşu olan TENAA sayesinde ortaya çıtkı. Vivo X6SPlus adı verilen cihazı iPhone’dan ayıran iki tasarım farklılığı göze çarpıyor. Ürünün ön yüzünde 3 adet kapasitif Android tuşu yer alıyor. iPhone 6 ve 6s’in parmak izi okuyuculu Touch ID ana ekran düğmesinin yerinde yeller esiyor ve parmak izi sensörü arka kapağa yerleştiriliyor.

vivo x6splus teknik ozellikler (2)

Cihazın teknik özellikleri 2015 model tüm Android akıllı telefonlara rahatlıkla meydan okuyabilir. Sekiz çekirdekli çipsetle donatılan Vivo X6SPlus’ın CPU çekirdekleri maksimum 1,8 GHz frekansa çıkıyor. Akıllı telefonun bellek konfigürasyonu da oldukça iddialı. Cihaz 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızasıyla akıcı bir arayüz performansı ve geniş depolama alanı sunmayı vaat ediyor. Bu özelliklerin üzerine 5,7 inç 1080p AMOLED kapasitif dokunmatik ekran ekleniyor. Yani Vivo’nun yeni Android cep telefonu tam bir eğlence merkezi.

vivo x6splus teknik ozellikler (1)

Vivo X6SPlus, güçlü teknik özelliklerinin yanı sıra yüksek pil kapasitesiyle dikkat çekiyor. Android 5.1 Lollipop işletim sistemli ürün 3000 mAh bütünleşik piliyle gün boyu yetecek kadar enerjiyi depolayacak. Cihazın dijital kameraları da oldukça gelişmiş yapıda. 8 megapiksel çözünürlüklü selfie kamerası ve 16 megapiksel arka kamera içeren aygıt, sosyal medyada detaylı fotoğraflar paylaşmak isteyenleri mutlu edecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.