Galaxy S7 edge ve S7’nin ekran boyları Hindistan’da sızdırıldı

Samsung Galaxy S7 edge modelinin ekran boyu Zauba adlı internet sitesindeki gümrük kayıtlarında görüldü

Samsung’un yeni nesil orta sınıf ve giriş sınıfı Android akıllı telefonları bu ay içinde tanıtıldılar ve artık sıra üst düzey modellere geldi. Galaxy S7 edge ve S7, şimdiye dek teknik özellikleriyle ve tasarımlarıyla gündemlerde yer edindiler. Exynos 8890 ve Qualcomm Snapdragon 820 olmak üzere, taban tabana zıt iki çipsetten güç alan varyantlara sahip olacağı söylenen akıllı telefonların ekran çözünürlüklerinde değişiklik beklenmiyor.

samsung-galaxy-s7-snapdragon-820

İki akıllı telefonun da 2560 x 1440 2K QHD görüntü kalitesi sergileyeceği tahmin ediliyordu. Hindistan’ın ithalat ve ihracat kayıtlarının takip edildiği internet sitesi Zauba’da görülen gümrük kayıtları, tahminleri haklı çıkarıyor. Cihazlara ait Zauba girişlerine dikkatle baktığımızda, modellerden birinin 5,5 inç ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Samsung SM-G935R4 adıyla anılan akıllı telefon, kavisli ekranlı S7 edge’den başkası değil. Daha ağır başlı standart modelin ekran boyuysa değişmiyor ve 5,1 inç düzeyinde sabit kalıyor.

Samsung Galaxy S7 edge ekran boyu

Anlaşılan bu sene ufak ekranlı S7 edge satın alamayacağız. Şu ana dek paylaşılan tüm gayrı resmi paylaşımlarda olduğu gibi, bu gelişmelere de şüpheyle yaklaşmakta fayda var. İki akıllı telefonun da 22-25 Şubat 2016 tarihleri arasında tanıtılmasını bekliyoruz. Barselona Mobil Dünya Kongresi’nde yapılacak Samsung tanıtım sunumu ilginç gelişmelere sahne olabilir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.