Western Digital, helyum dolu 8 TB harici disk geliştirdi

Western Digital, helyum dolu 8 TB ve 16 TB helioseal harici disk modellerini duyurdu.

Western Digital Sabit Sürücülerini ve Harici Depolama Çözümlerini 8TB’a Çıkarıyor

Western Digital HelioSeal teknolojisi ile donatılmış yeni depolama çözümü serisi, NAS, güvenlik sistemleri ve kişisel depolama için optimal performans, yüksek kapasite ve ekstra güvenilirlik sağlıyor.

Depolama çözümlerinde dünya lideri olan Western Digital, NAS, güvenlik videosu ve harici masaüstü uygulamalar için 8TB sürücülü, ödüllü performans depolama çözümü portfolyosunu bugün duyurdu. Şirketler, küçük işletmeler ve kullanıcılar arasında, giderek merkezileşen, zengin içerikli uygulamalar yaygınlaşmaya devam etmektedir. Buna bağlı olarak, daha yüksek depolama kapasitelerine yönelik talep artmaktadır.

My Cloud® (My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud EX2 Ultra), My Book® harici sürücüleri (My Book, My Book for Mac, My Book Duo ve My Book Pro), WD Red®, WD Red Pro ve WD Purple™ sabit sürücülerinin tümü yeni yüksek kapasite konfigürasyonuna göre tasarlanıp, 2016 yılının ilk yarısı boyunca lanse edilecektir. Her bir depolama çözümü, belli bir amaca yönelik mühendislik çalışması ve HelioSeal™ helyum teknolojisi sunarak, yeni 8TB sürücüler ile, kendi modeline özgü uygulamalarda en yüksek ve etkin performansı gösterir.

WD Markalı Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Belma Oğur, “Temel ilkemiz; yüksek performans, yüksek kapasite ve yüksek kaliteyi tüm çözümlerimize entegre etmektir. İster küçük işletmeler, kanal ortakları, firmalar veya son kullanıcılar olsun, her tür pazar ve her tür uygulama için bir çözümümüz var. Amacımız, en iyi ve en rekabetçi çözümleri piyasaya sunmaktır” dedi.

Aynı zamanda, ideal sistem performansı ve kapasitesi sunacak. WD, kullanıcıların ve işletmelerin dijital yaşamlarını genişletmek için doğru kapasite, performans ve güvenilirlik özelliklerine sahip geniş bir portfolyo sunmaya devam ediyor.

western-digital-8-tb-16-tb-helioseal-harici-disk-2

8TB veya 16TB kapasite artırımı uygulanan WD ürünleri şunlardır:

8 TB ve 16 TB kapasiteye kavuşan harici sürücüler

  • My Book / My Book for Mac: USB bağlantısı ile total bir yedekleme ve depolama sağlayan harici sabit sürücü çözümü.
  • My Book Duo / My Book Pro: RAID-0’da ultra hızlı depolama, USB ve/veya Thunderbolt bağlantısı ile total bir yedekleme ve depolama sağlayan, çift sürücülü, 16TB’a kadar harici sabit sürücü çözümleri.
  • My Cloud / My Cloud Mirror: Kullanıcıların kendilerine ait bulutlarını oluşturması için tasarlanmış evdeki router’a bağlanan kişisel depolama cihazı.
  • My Cloud EX2 Ultra: My Cloud yaratıcı profesyoneller serisinin bir parçası olarak, My Cloud EX2 Ultra yüksek performanslı, çift yuvalı ağa bağlı depolama sağlar.
  • WD Purple: 7/24 devamlı çalışan, yüksek çözünürlüklü video güvenlik sistemleri için üretilmiştir. Sekiz sabit sürücü ve 32 kameraya kadar kullanım sağlar.
  • WD Red: Kişisel kullanım, ev ve küçük işletmelerde NAS (ağa bağlı depolama) sistemler için üretilmiştir.
  • WD Red Pro: Küçük işletmelerin kurumsal sınıf NAS sistemlerinde, yüksek performans ve güvenilirlik için optimize edilmiştir.

Dahili Sabit Sürücüler

Yüksek kapasiteli WD sabit sürücü performans örnekleri firmanın internet sayfasında bulunabilir

Bulunabilirlik ve Fiyatlandırma

My Book ve My Book for Mac 8TB, hali hazırda Türkiye’deki teknoloji mağazaları, online mağazalar ve distribütörler gibi WD anlaşmalı noktalarda ve yetkili satış noktalarında bulunabilir. My Book 8TB (model #: WDBFJK0080HBK) ve My Book for Mac (model #: WDBYCC0080HBK) için üretici tarafından tavsiye edilen satış fiyatı 299.99 USD’dir.

My Cloud, My Book Duo, My Book Pro, WD Red ve WD Purple 8TB konfigürasyonları, 2016 yılının ilk yarısında mevcut olacaktır.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.