Wove Band, esnek dokunmatik ekranlı ilk giyilebilir cihaz!

Polyera’nın geliştirdiği Wove Band’in dünyanın ilk esnek ekranlı giyilebilir teknoloji ürünü olması hedefleniyor

Giyilebilir cihazlar, dönemimizin teknolojik kısıtlamaları yüzünden kullanıcılarla tam uyum içinde sayılmazlar. Akıllı saatler, spor bileklikleri ve müzik çalarlı kablosuz kulaklıklar gibi ürünler, sert çipler ve katı formdaki bileşenler yüzünden hareket özgürlüğüne engel oluyor.

Günümüzde neredeyse her eşyanın geniş kapasitif dokunmatik ekranlarla donatılması akımı da, giyilebilir eşyaların verimliliğini zora sokan etmenler arasında yer alıyor, Giyilebilir cihaz üreticilerinin bu teknoloji akımını hiçe saymak gibi bir lüksü de bulunmuyor. Teknoloji dünyasının yeni markası Polyera, dijital kumaş konseptinin sadece giyilebilir ürünleri değil, tüm elektronik aygıtları değiştireceğinden emin.

wove-band-polyera-esnek-akilli-bileklik

Polyera’nın dijital kumaş anlayışını benimseyen ilk ürünü, Wove Band ismiyle anılıyor. Cihazın üzerinde boylu boyunca uzanan bir kapasitif dokunmatik e-ink ekran bulunduğu göze çarpıyor. Ekranın tümüyle esnek yapıda olması, dünyada bir ilk niteliğinde.

Bu tasarımı mümkün kılan ekran sistemi, esnek dokunmatik film, esnek e-ink tabakası ve Polyera’nın özel esnek TFT icadının birleşimini içeriyor. Kullanım rahatlığının yanı sıra, yüksek enerji ekonomisi vaat eden bu sistemin 2016 yılından itibaren son tüketiciye sunulması planlanıyor.