Xiaomi Mi 10 108 MP Ana Kamera ile Gelecek

Xiaomi Mi 10 ana kamera tarafında çok iddialı bir telefon olacak. Mi Note 10 ile gördüğümüz 108 MP kamera Mi 10’da da karşımıza çıkacak.

Xiaomi cephesinde yeni akıllı telefon tanıtımları için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çinli teknoloji devi çok yakında Xiaomi Mi 10 modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Şimdiden birçok haberle gündemi meşgul eden bu yeni akıllı telefon, bu kez ana kamera çözünürlüğüyle öne çıktı. İddialar doğruysa Xiaomi Mi 10’da 108 MP çözünürlüklü ana kamera bulunacak. Unutmadan hatırlatalım, Mi 10’un 11 Şubat 2020 tarihinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Ön Kamerası En İyi Akıllı Telefonlar – En İyi Selfie Telefonları 

Şu an piyasada bulunan Xiaomi Mi Note 10 modelinde de 108 MP çözünürlüklü ana kamera sensörü bulunuyor. Bu telefon yüksek kaliteli fotoğraf çekimleriyle birçok kişinin ilgi odağı olmuş durumda. Xiaomi Mi 9 modelinde 48 MP ana kameraya yer veren Xiaomi firması görünen o ki Mi Note 10’un iyi yorumlar alan ana kamerasını Mi 10’a olduğu gibi entegre edecek.

Xiaomi Mi 10’un diğer özelliklerine bakacak olursak bu telefonun Qualcomm Snapdragon 865 yongasetinden güç alması bekleniyor. Dörtlü arka kamerayla geleceği iddia edilen Mi 10’da OLED ekranve 35 dakikada tam şarj olabilen 66 W hızlı şarj destekli 4800 mAh batarya bulunacağı söyleniyor. Bu telefonun ne zaman resmi olarak tanıtılacağı şimdilik bilinmiyor. Konu hakkındaki gelişmeler için gündemi takipte kalacağız.