Xiaomi Mi 10 Pro AnTuTu’da 600.000 Puanı Geçebilir

Xiaomi Mi 10 Pro hakkındaki söylentiler doğru çıkarsa bu telefon tam bir performans canavarı olacak. Cihazın AnTuTu puanının 600.000’in üstünde olması bekleniyor.

Xiaomi Mi 10 Pro hakkındaki söylentilere bir yenisi eklendi. Çinli dev Xiaomi’nin bugüne kadar ürettiği en güçlü akıllı telefon olacağına kesin gözüyle bakılan Mi 10 Pro bu kez AnTuTu puanıyla gündemde. Bir mobil benchmark uygulaması olan AnTuTu, mobil cihazların performansını sayısal olarak değerlendirme konusunda en popüler seçeneklerden biri. Gizmochina’nın haberine göre Xiaomi Mi 10 Pro, bu popüler benchmark uygulamasında 600.000 puanın üstüne çıkabilir.

İlginizi çekebilir: AnTuTu Benchmark’a Göre En Hızlı Telefonlar

Qualcomm Snapdragon 865 yongasetini dünyada ilk kullanacak akıllı telefon olması beklenen Xiaomi Mi 10 Pro‘nun doğuştan 5G destekli bir akıllı telefon olacağını belirtmek gerekiyor. Telefon ayrıca iddialara göre LPDDR5 bellek teknolojisini de ilk kullanan cihazlardan biri olacak. Tüm bu bilgiler Çin’in Twitter’ı olarak tanımlanan Weibo’da paylaşılan iletiler doğrultusunda elde ediliyor. Yani bu bilgilerin hiçbiri maalesef resmi değil.

Şu an piyasadaki akıllı telefonlar ele alındığında en yüksek AnTuTu puanının ROG Phone 2‘de olduğu görünüyor. Snapragon 855+ yongasetinden güç alan ROG Phone 2‘de 12 GB LPDDR4x RAM ve 512 GB UFS 3.0 depolama alanı bulunuyor. Eğer Xiaomi Mi 10 Pro’nun gerçekten de AnTuTu’da 600.000 puanı geçmesi söz konusu ise, telefonun Qualcomm Snapdragon 865 yongasetiyle geleceğine kesin gözüyle bakmamız gerekiyor. Bakalım Mi 10 ailesi ne zaman resmi olarak tanıtılacak, merakla bekliyoruz.