Xiaomi Mi 4, Windows 10 Mobile ROM’a kavuşuyor

Xiaomi Mi 4, Xiaomi ve Microsoft iş birliğiyle Windows 10 mobil işletim sistemine kavuşuyor

Windows Phone platformu, Microsoft’un resmi Lumia cihazlarını saymazsak fazla akıllı telefon içermiyor. Özellikle yeni nesil Windows 10 Mobile sürümünü destekleyen akıllı telefon miktarı oldukça az. Android ve iOS‘tan çok daha az uygulama içeren mobil platformu, pek çok hayranını yıldırmayı başardı.

Platformun günün birinde yükselişe geçeceğini ve rakiplerinin sunduğu kolaylıkları yakalayacağını düşünen kısıtlı sayıda kullanıcı, Lumia 950 ve 950 XL akıllı telefonları sevinçle karşıladılar. Eğer siz de kendinizi bu kitleye ait hissediyorsanız, Xiaomi’nin kurucusu ve başkanı Lin Bin’in bugün yaptığı Weibo paylaşımı çok hoşunuza gidecek.

xiaomi-mi-4-windows-10-mobile-rom-2

Geçtiğimiz yıldan bu yana Microsoft ile güçlerini birleştiren Xiaomi, Windows Phone 8 işletim sistemini içeren bir ROM hazırlamıştı. Başkan Lin Bin’in Xiaomi hayranlarıyla paylaştığı yeni görsele bakılırsa, Windows Phone ROM’unu tercih eden Xiaomi Mi 4 kullanıcıları 3 Aralık’tan itibaren Windows 10 Mobile’a terfi edecekler.

Xiaomi Mi 4 ile Türkiye’de karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Yurdumuza kısıtlı sayıda getirilen cihaza Windows 10 Mobile yüklemeyi başarırsanız bize de haber verin.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.