8 GB RAM’li SychPhone, Palmtop PC’lerin dirilişinin habercisi

Dünyanın ilk 8 GB RAM’li akıllı telefonu SyncPhone, teknik özellikleriyle ultrabook’lara meydan okuyor

Akıllı telefon ve tablet bilgisayar konseptleri, akıllı cihaz sektörüne yön veriyor. Bu ürünlerin piyasaya çıkmasından yıllar önce zirveye yerleşen Palmtop PC ve PDA adı verilen cihazlar, teknolojinin çağ atlaması sayesinde hayata dönerek modern mobil cihazlara rakip olabilir.

syncphone-8-gb-ram-li-windows-10-akilli-telefon-5

IndieGoGo platformunda destek bekleyen mobil cihaz projesi SyncPhone, güçlü teknik özellikleriyle ve tam sürüm Windows 10 işletim sistemi içermesiyle bir akıllı telefondan fazlasını vaat ediyor. Dahili ayaklığıyla ve dijital kalemiyle bu cihaz, 2000’li yılların başında revaçta olan Palm TX ve HP 200LX gibi kişisel dijital asistanlardan esintiler taşıyor.

syncphone-8-gb-ram-li-windows-10-akilli-telefon-4

SyncPhone, 8 GB RAM ile donatılan ilk akıllı telefon

Üç değişik donanım konfigürasyonuyla piyasaya sürülmesi planlanan teknoloji harikası akıllı telefon, üst düzey sürümüyle 5,4 inç dokunmatik ekran, 8 GB RAM, 128 GB dahili hafıza ve 2,7 GHz Intel Atom X7 Z8700 mobil işlemci sunacak. Dahili depolama alanı microSD kartla genişletilebilen cihazın çift SIM, 4.5G LTE, Bluetooth gibi bağlantı özellikleriyle destekleneceği söyleniyor.

syncphone-8-gb-ram-li-windows-10-akilli-telefon

20 megapiksel çözünürlüklü arka kamerayla donatılacağı belirtilen akıllı telefon, IndieGoGo platformunda 750.000 dolar toplama hedefiyle destekçi bekliyor. 540 dolarla bu cihazın en üst düzey modelini şimdiden ayırtabilirsiniz. Fakat sizi uyarmayı borç biliyoruz. Projenin sahipleri, SyncPhone’un gerçekleşeceğine dair şimdilik hiçbir garanti veremiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.