Xiaomi Mi Notebook Air teknik özellikler, fiyat ve çıkış tarihi

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 inç teknik özellikler fiyat - CihazTV

Xiaomi Mi Notebook Air, tasarımıyla Apple MacBook Air’a çok benziyor ve en az onun kadar güçlü

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, dizüstü bilgisayar pazarına girdi. Teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi ilan edilen Mi Notebook Air, 13,3 inç ve 12,5 inç olmak üzere iki ekran boyunda temin edilecek. Şirketin ilk dizüstü modeli, Apple MacBook Air’a olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Cihazın orijinal MacBook Air’dan daha ince, daha hafif ve daha güçlü olduğunu da belirtelim.

Xiaomi Mi Notebook Air 12,5 inç teknik özellikler fiyat - CihazTV

Xiaomi Mi Notebook Air, borax ile anotlanmış alüminyum gövdeye sahip. Sağlam alüminyum malzeme sayesinde, son derece ince gövde tasarımı oluşturulmuş. Cihazın 12,5 inç modeli 12,9 mm kalınlıkta. Ekran boyu 13,3 inç düzeyindeki Notebook Air ise 14,8 mm kalınlığa sahip. MacBook Air’ın 13,3 inç sürümü, 17 mm kalınlığıyla Xiaomi’nin laptoplarına kıyasla daha tombul görünüyor.

Mi Notebook Air 12,5 inç özellikler ve fiyat

Xiaomi Mi Notebook Air 12,5 inç teknik özellikler fiyat - CihazTV

Xiaomi’nin ufak boy dizüstü bilgisayarı, inceliğe ve hafifliğe önem veren kullanıcılara hitap ediyor. Cihaz Full HD 12,5 inç ekrana sahip ve Intel Core M3 işlemciden güç alıyor. Ürün 4 GB RAM ve 128 GB SATA SSD içeriyor.

Xiaomi Mi Notebook Air 12,5 inç teknik özellikler fiyat - CihazTV

Geliştirici 12,9 inç gövdeye SSD genişleme yuvası sığdırmayı başarmış. İnce dizüstü bilgisayarın toplam ağırlığı yalnızca 1,07 kg. Üretici bu hafif cihazın 11,5 saat pil ömrü sunduğunu açıkladı. Uzatılmış pil ömrünün MobileMark 2014 standardına göre belirlendiğini de belirtelim. Xiaomi’nin ufak ekranlı dizüstü modelinin fiyatı 540 dolar (3599 RMB).

Mi Notebook Air 13,3 inç özellikler ve fiyat

Dizüstü bilgisayardan performans bekleyenler, 12,5 inç yerine 13,3 inç ekran boyuna sahip Mi Notebook Air modelini tercih etmeli. Cihaz Intel Core i5 işlemciye sahip ve 8 GB DDR4 RAM içeriyor. Xiaomi bu modelde daha cömert bir depolama çözümü sunuyor. Aygıt 256 GB PCIe SSD ve SSD genişleme yuvasıyla donatılıyor.

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 inç teknik özellikler fiyat - CihazTV

Geliştirici, performansı daha da artırmak için ayrık ekran kartı kullanmayı tercih ediyor. NVIDIA GeForce 940 MX ekran kartı, DirectX 12 , CUDA, PhysX ve Boost 2.0 teknolojilerini destekliyor.

Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 inç teknik özellikler fiyat - CihazTV

13,3 inç Notebook Air, güçlü sisteminden dolayı enerjiye daha düşkün. Ürün 12,5 inç modelden 2 saat daha az kullanım süresi sunuyor. Dizüstü bilgisayar, 9,5 saat pil ömrüne karşılık hızlı şarj teknolojisiyle farkı kapatmayı hedefliyor. Cihazın 30 dakika içinde %50 oranında şarj olduğu belirtiliyor. Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 inç sürümü 750 dolar (4999 RMB) fiyat etiketi taşıyor.

Xiaomi Mi Notebook Air serisinin çıkış tarihi de belli oldu. Cihazlar 2 Ağustos’tan itibaren Çin’de satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here