Xiaomi Mi4c aynı anda hem USB-C hem de microUSB destekleyecek

Xiaomi Mi4c’nin microUSB ve USB-C teknolojilerinin ikisine birden destek vermesiyle öne çıkacağı söyleniyor

Android akıllı telefon üreticileri geçtiğimiz yıldan bu yana üst düzey segmente odaklandılar ve ekonomik cihaz tutkunlarını birazcık üzdüler. Neyse ki, Xiaomi gibi ucuz ürün oluşturmaya yemin etmiş Çinli şirketler, büyük oyuncuların lüks cihaz merakına henüz kapılmadı.

Xiaomi’nin en yeni akıllı telefonunun 22 Eylül günü tanıtılması bekleniyor. Xiaomi Mi4c adı verilen cihazın 2 GB RAM / 16 GB dahili hafızalı ve 3 GB RAM / 32 GB bellekli iki alt sürümünün üretileceği dile getiriliyor. Qualcomm Snapdragon 808 işlemcili, 5 inç Full HD ekranlı akıllı telefonun USB-C yuvasına sahip olacağını da ekleyelim.

xiaomi-mi4c-usb-c-micro-usb-2

USB-C teknolojisi, daha hızlı şarj olabilen, yüksek kaliteli video aktarabilen ürünler geliştirilmesinin önünü açmasıyla takdir topluyor. Xiaomi’nin yenilikçi USB çözümüne destek vermesinin yanı sıra, eski moda microUSB kablolarının çöpe gitmesine razı olmadığı söyleniyor.

xiaomi-mi4c-usb-c-micro-usb-2-2

Xiaomi Mi4c’nin kutu içeriğinde özel bir adaptör sunulacağı, bu adaptör sayesinde microUSB’den USB-C’ye dönüşümünün sağlanacağı öne sürülüyor. Bütün bu iddiaların Weibo görselleriyle desteklenmesi de durumun inandırıcılığını artırıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.