Xiaomi Ninebot mini elektrikli scooter tanıtıldı

Magnezyum gövdeli Xiaomi Ninebot mini, piyasadaki en ucuz elektrikli kaykay

Xiaomi ürün ekosistemi, akıllı telefonlardan ibaretken bir anda genişledi. Geçtiğimiz yıllarda şirketin ürün portföyünün aksiyon kameralarına ve Android televizyonlara dek genişlediğine şahit olduk. Şirketin en yeni 4K Android TV’si Xiaomi Mi TV 3, bugün tanıtıldı.

60 fps 4K video oynatan televizyonun tanıtım etkinliği, ilginç bir taşıtın tanıtımına da sahne oldu. Dünyanın en ucuz elektrikli scooter’ı Ninebot mini karşınızda.

ninebot-mini-elektrikli-scooter-kaykay-3

Xiaomi, Ninebot şirketine geçtiğimiz yıl yatırım yapmıştı. Ninebot, Xiaomi’nin desteğini kazanmasının ardından dünyanın ilk elektrikli kaykayını üreten Segway‘i satın aldığını ilan etmişti.

3 şirketin el ele vermesiyle ortaya çıkan Ninebot mini, Segway’in alandaki deneyimini, Ninebot’un yenilikçi tasarımını ve Xiaomi’nin kolay erişilebilir fiyat politikasını sergiliyor.

ninebot-mini-akilli-telefon-kontrol

Ninebot mini, 16 km/saat hıza ulaşıyor ve tam dolu bataryayla 22 kilometre yol alıyor. Elektrikli kaykayın şasesi havacılıkta kullanılan kalitede magnezyum alüminyum alaşımdan üretiliyor. Magnezyum katkısı sayesinde hafif bir cihaza dönüşen Xiaomi elektrikli scooter, 12,8 kg ağırlıkta.

Xiaomi’nin ilginç elektrikli cihazı akıllı telefonla yönetilecek. Ninebot mini’nin hız verileri, trafik bilgisi ve sistem güncellemeleri telefon uygulaması üzerinden yapılacak. Kaykayın fiyatı 315 dolar olarak ilan edildi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.