Xiaomi, sudan ucuza 60 inç 4K televizyon satacak

Xiaomi, dünyanın en ucuz 4K televizyonlarından birini geliştirdi. 60 inç büyüklükteki 4K Mi TV 3’ün fiyatı, teknik özellikleri ve aksesuarları açıklandı

Çinli teknoloji markası Xiaomi, ucuz Android akıllı telefonlar geliştirerek tanındı. Kısa sürede ünlenen geliştirici, bugün akıllı telefonların yanı sıra, aksiyon kamerası, hava filtresi, tablet ve televizyon gibi cihazlar da üretiyor.

xiaomi-mitv3-800

Şirketin geçtiğimiz yıllarda yaşattığı en büyük sürprizlerden biri, 4K görüntü kalitesi sunan ve 1000 dolardan ucuza satılan Mi TV televizyon serisiydi. Şirketin Çin’de düzenlediği tanıtım etkinliği, 3. nesil Mi TV’yi ve özel aksesuarlarını karşımıza çıkarıyor.

Xiaomi, Mi TV 3 serisiyle birlikte, Android TV kutusu ve 4K televizyon ekranını birbirlerinden bağımsız olarak satmayı planlıyor

xiaomi mi 3 tv bar subwoofer bluetooth kumanda (5)

60 inç boyunda gerçek 4K LG görüntü paneli taşıyan Mi TV 3‘ün gövdesi alüminyumdan üretiliyor. Televizyon, kenarlarda 11,6 mm incelikte fakat merkeze doğru 36,7 mm’e kadar kalınlaşıyor. Xiaomi Mi TV 3, 768 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Xiaomi Mi TV Bar, her türlü televizyonu ve projektörü Android Akıllı TV’ye dönüştürüyor

xiaomi mi 3 tv bar subwoofer bluetooth kumanda (1)

Xiaomi Mi TV Bar, Mi TV 3’ten ayrı olarak 157 dolara satılacak. Akıllı televizyon kutusu, aynı anda 3 HDMI görüntü aygıtına bağlanıyor ve 60 fps 4K video oynatıyor. Cihaz, HDMI arayüzüne sahip aygıtların yanı sıra, VGA monitörlere, televizyonlara ve projektörlere de destek sunuyor.

MStar 6A928 4K TV çipseti içeren cihaz, 4 çekirdekli 1,4 GHz Cortex-A17 işlemci ve Mali-T760 GPU içeriyor. 2 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza taşıyan Mi TV Bar, Wi-Fi 802.11ac yüksek hızlı internet destekliyor.

Android 5.1 işletim sistemiyle çalışan Xiaomi Mi TV Bar, üzerindeki 2,5 inç woofer ve tek tweeter ile ses sistemi görevi üstleniyor.

Mi TV Bar’ın sesini yetersiz bulanlar için Mi Subwoofer

xiaomi mi 3 tv bar subwoofer bluetooth kumanda (3)

Mi TV kutusunun ses kalitesini güçlü bass tonlarıyla zenginleştirmek isteyenler, Mi Subwoofer’ı tercih edecekler. 6,5 inç’lik subwoofer ünitesi taşıyan alüminyum gövdeli Bluetooth bağlantılı aksesuar, 95 dolardan temin edilecek.

Xiaomi Mi TV 3, sesli komutla çalışan özel kumandayla yönetiliyor

xiaomi mi 3 tv bar subwoofer bluetooth kumanda (2)

Bütün bu özellikleri sesli komutla yönetmek mümkün. Xiaomi Bluetooth sesli uzaktan kumanda, sadece 15 dolara satılacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.