Xiaomi Rifle adlı özel mobil yongasetini tanıtacak

Kendi mobil yongasetini geliştiren firmalar arasına Xiaomi de dahil olacak. Xiaomi Rifle, Samsung Exynos ve Huawei Kirin’e rakip olmaya hazırlanıyor.

Android cihazların rekabetinde hızla yükselen Çinli teknoloji devi Xiaomi, kendi mobil yongasetini geliştiren firmalar arasına dahil olmaya hazırlanıyor. KoreaTimes’ın haberine göre Xiaomi Rifle adlı yeni mobil yongaseti 10 Mayıs 2016’da teknoloji dünyasına tanıtılacak. ARM lisanslı bir mobil yongaseti olacağı iddia edilen Xiaomi Rifle’ın en üst seviye segmentteki akıllı telefonlar için değil, başlangıçta giriş seviyesi ve orta seviye cihazlar için üretileceği belirtiliyor. Özellikle orta seviye akıllı telefon üretiminde fiyat/performans sınırlarını zorlayan Xiaomi, bu işin altından başarıyla kalktığı takdirde çok daha ucuz akıllı telefonlarla karşımıza çıkacaktır.

arm-yonga

Android piyasasında Samsung ve Huawei’nin, mobil cihazlar pazarının geneli düşünüldüğündeyse Apple’ın tercih ettiği “firmaya özel mobil yongaseti” hamlesi, ortaya başarılı bir ürün çıktığı takdirde Xiaomi’nin gücüne güç katacaktır. Bakalım 10 Mayıs 2016 tarihinde Çinli firma gerçekten de böyle bir hamle yapacak mı, bekleyip göreceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.