YoCam su geçirmez aksiyon kamerası GoPro’ya rakip

YoCam 2,7K çözünürlüklü su geçirmez aksiyon kamerası, Kickstarter’daki hedefini neredeyse iki kat geçti

Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı saatler gibi modern cihazların çoğu dijital kameralarla donatıldı. Etrafımız kameralarla sarılmış haldeyken bile daha fazla dijital göze ihtiyaç duyuyoruz. Park yardımcılarıyla donatılan otomobiller ve hatta kapı zillerimiz bile görüntüleme sensörleriyle hayatımıza yardımcı oluyor. Bunlarla da yetinmiyorsanız ve yaşadığınız her anı video kaydına dönüştürmek istiyorsanız YoCam ilginizi çekebilir.

Mofily YoCam

GoPro ve HTC RE gibi ürünlere rakip olmayı hedefleyen Mofily YoCam, maksimum 2,7K çözünürlükte 30 fps video kaydediyor. F/2.0 diyafram açıklığındaki lensiyle GoPro Hero4 Session’dan iki kat daha fazla ışık alan cihaz, 140 derece gröüş alanı sunuyor. Bu özelliklerin üzerine entegre optik stabilizasyon sistemi ekleyen YoCam, HDR kayıt ve uzaktan kontrol gibi faydalı yeteneklerle donatılıyor.

700 mAh lityum iyon dahili bataryasıyla 2 saat 1080p/30fps video kaydettiği söylenen aksiyon kamerası, su altında 6 metre derinliğe kadar sızdırmazlık garantisiyle geliyor. 80.000 dolar ödenek hedefiyle Kickstarter‘da destek bekleyen proje, şimdiye dek 147.000 dolardan fazla sermaye topladı ve kampanya daha 28 gün boyunca sürecek. Cihazı Kickstarter’da destekleyenler, 145 dolardan sahip olma şansına sahipler. 2016 yılında piyasaya sürülmesi hedeflenen aksiyon kamerasının perakende satış fiyatının 200 dolar olacağı açıklandı.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.