YouTube Gaming’de Android cihazlarla canlı yayın yapılabiliyor

Android cihazlarda oyun yayını yapmak artık mümkün! YouTube Gaming, Android oyunlarında canlı yayın yapmanıza olanak tanıyor.

2015 yılının Ağustos ayında hizmete giren ve Twitch‘e büyük bir rakip olarak yola çıkan YouTube Gaming, artık Android cihazlar üzerinden canlı yayın yapmanıza imkan tanıyor. Google‘ın yeni hizmetiyle Android oyunlarının birçoğu canlı yayında oynanabiliyor, ön kamera üzerinden yayıncı kendini gösterebiliyor, hatta yayın bittikten sonra video YouTube‘a upload edilebiliyor.

YouTube-Gaming

Yeni YouTube Gaming özellikleri, hızla gelişen mobil oyunculuğun daha da ileri seviyeye ulaşması için önemli bir adım olabilir. Günümüzde oyun yayıncılığı dendiğinde akla ilk olarak Twitch geliyor ama Google’ın hamleleri bu gidişatı değiştirebilir. Google zamanında Twitch’i satın almaya niyetlenmişti ancak dev canlı yayın platformunu alamamıştı. Twitch, 970 milyon $ karşılığında Amazon tarafından satın alınmıştı.

Haberi sonlandırırken unutmadan hatırlatalım, YouTube Gaming’in Android cihazlar için canlı yayın desteği şimdilik Türkiye’de kullanılamıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.