ZyXEL WAC6103D-I Wi-Fi AC Access Point duyuruldu

ZyXEL WAC6103D-I, ince gövdesiyle, çift yönlü kullanım özelliğiyle ve Wi-Fi 802.11ac teknolojisiyle hızlı kablosuz internet sunmasıyla iddialı bir access point

Telekomünikasyon hizmet sağlayıcıları, küçük ve orta ölçekli kurumlar ve ev kullanıcıları için geniş yelpazede kablolu ve kablosuz ağ çözümleri sunan genişbant ağ teknolojisi şirketi ZyXEL, 802.11ac destekli çift yönlü yayın yapabilen anten teknolojisine sahip ürünü WAC6103D-I’ı tanıttı. ZyXEL WAC6103D-I, şirketin 802.11ac Access Point ürün ailesine katılarak, 32 mm kalınlığıyla pazarın en ince tasarımlı çözümlerinden biri.

Kablosuz bağlantı noktalarının konuşlandırıldığı konum, sinyal gücünün sağlığı için çok önemlidir

Kablosuz Ağ projelerinde başarılı bir alt yapı kurmak için Access Point (Erişim Noktası) konumlandırmasında AP’nin pozisyonu, önemli bir kriter. Bu önemli kriter, kablosuz kapsama alanını ve bağlantı performansını doğrudan etkiliyor. Günümüzde, pazarda bulunan birçok Access Point sadece tek yönlü yayın yapabilecek şekilde tasarlanıyor. Access Point’in farklı bir şekilde konumlandırılması durumunda sinyal gücü kayda değer şekilde azaltıyor. Ekstra yapılandırmalar ve harici antenlerin kullanılması kablosuz yayın kalitesinde olumlu artışlar gösterebilir ancak bu işlemler de ilave maliyetler doğurabilir.

ZyXEL WAC6103D-I-wifi-802-11-ac-access-point-cift-younlu-anten-teknolojisi-2

ZyXEL WAC6103D-I, iki farklı konum için optimize edilen anteniyle ortama uyum sağlıyor

ZyXEL WAC6103D-I kablosuz erişim noktasının dual-optimize anteni, ürünün yerleştirildiği şekle göre ayarlarını değiştirerek ortama uyum sağlıyor. Ürün, tavana ya da duvara monte şekilde çalışabilir ve kurulum yerine göre mümkün olan en iyi sinyali sağlamak için programlanıyor. Access Point’in yayın davranışı, cihaz üzerinde bulunan anahtar üzerinden veya web arayüzüyle yönetiliyor.

802.11ac teknolojisiyle 1,7 Gbps’e varan veri oranı

3×3 antenli, 802.11ac Wi-Fi AP olarak tasarlanan WAC6103D-I, 1.75 Gbps birleşik veri oranına ulaşabiliyor. Yüksek performans vaatine karşın estetikten ödün vermeyen bağlantı noktası, kullanıcıların göz zevkini bozmayacak şekilde ofise, otele, sınıfa veya kafeye uygun tasarlanıyor.

APFlexTM özelliği ile kurulum ve kullanımda basitlik sunan ZyXel WAC6103D-I, ağdaki AP kontrolörlerini algılayabiliyor ve kontrolör ile birlikte çalışmasını sağlıyor. Bir başka deyişle, WAC6103D-I kablosuz ağınızda herhangi bir efor sarfetmeden çalışıyor ve kullanıcıları konfigürasyon ayarları yapmaktan kurtararak verimliliği artırıyor. WAC6103D-I ayrıca ağ yönetimini daha efektif hale getiren ZyXEL One Network ve ZON utilities yazılımları ile deçalışabiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.