17,3 inç ekranlı Android tablet: Alcatel OneTouch Xess

Büyük ekranlı Android tablet arıyorsanız, muhtemelen hayallerinizin çok ötesinde bir tabletle karşınızdayız. Alcatel OneTouch Xess 17,3 inç ekranla geliyor.

Son dönemde bazı haber kaynakları, Samsung‘un 18 inç ekranlı bir tablet üretmekte olduğuna dair dedikodular paylaşıyorlardı. Birçok teknoloji tutkununu şaşırtan bu iddia henüz doğrulanmadı ama, Alcatel firması Samsung’dan önce davranmış gibi görünüyor. IFA 2015 fuarında, Berlin’de tanıtılan Alcatel OneTouch Xess tam 17,3 inç ekranlı bir Android tablet.

Bu tablet kendi ayakları üzerinde durabiliyor!

Özel stant mekanizmasıyla kendi ayakları üzerinde durabilen dev tablet, Android tablet kullanma keyfini bir hepsi bir arada bilgisayar şeklinde sunuyor. Özellikle film izlemek, oyun oynamak ve İnternet tarayıcıda gezinip sosyal ağları kontrol etmek isteyenler için bu tablet ideal görünüyor. Unutmadan hatırlatalım, Android cihazlar kablosuz klavye ve fare çalıştırabildikleri için isteyenler bu tableti gerçekten de bir bilgisayar olarak kullanabilecekler.

alcatel-onetouch-xess-cihaztv

Alcatel OneTouch Xess gücünü MediaTek firmasının MT8783T yongasetinden alıyor. Bu tablette 2GB RAM, 32GB depolama alanı, 10.000mAh pil ve Android 5.1 Lollipop işletim sistemi bulunuyor. Tüm bu özelliklerin dışında yüksek kaliteli tasarıma ve 3-watt JBL çift hoparlör sistemine sahip olan dev tablet, 2015 yılının sonunda piyasaya çıkacak. Cihazın fiyatı ise şimdilik bilinmiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.