21,5 inç ekranlı 4K iMac geliyor

Yeni bir iMac almak isteyenler biraz daha sabretsin. Apple, yepyeni 21,5 inç ekranlı 4K iMac modelini tanıtmak için gün sayıyor.

Yıllardır Eylül – Ekim aylarında teknoloji dünyasını ayağa kaldıran Apple, bu yıl da geleneği bozmayacak. 9to5mac‘in haberine göre firma, Ekim ayı içerisinde yeni iMac bilgisayarını tanıtmaya hazırlanıyor. OS X El Capitan‘ın piyasaya sürülmesiyle birlikte tanıtılacağı iddia edilen 2015 model iMac, 4K çözünürlüklü 21,5 inç ekranla gelecek.

Intel Broadwell’in gücü iMac’e can verecek

Intel Broadwell serisi işlemcilerden güç alacak olan 4K iMac‘te dahili olarak Intel Iris Pro Graphics 6200 grafik işlem birimi, bağımsız olarak AMD Radeon M380-M395X mobil ekran kartı seçenekleri bulunacağı söyleniyor. Yeni iMac’te ekran renk doygunluğunun da daha üst seviyeye çıkacağı, yani 4K ekranda çok daha zengin renkler yansıtılacağı belirtiliyor.

4k-imac-intel-iris-pro

Apple’ın Ekim ayı içerisinde birden fazla iMac modeli tanıtıp tanıtmayacağı şimdilik bilinmiyor. Bakalım Amerikan firmanın Ekim ayındaki duyurusunda nasıl bir iMac ile karşılaşacağız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.