ASUS ZenFone Max, 5000 mAh bataryalı ekonomik Android

ASUS ZenFone Max ekonomik Android akıllı telefon, 5000 mAh kapasiteli dev bataryası ve sade sistem özellikleriyle 2 gün şarj gerektirmeyebilir.

ASUS ZenFone 2 serisinin Intel Atom işlemcilerle eşleşerek piyasaya çıkmasına şaşırmamıştık. Ne de olsa, 2014 yılında Türkiye’de satış rekorları kıran ASUS ZenFone Android‘ler de, Intel’in Atom serisi işlemcilerinden güç alıyorlardı. Bununla birlikte, 2015 yılından itibaren 6 ayda bir yeni akıllı telefon çıkarma kararı alan ASUS’un Qualcomm çipsetlerle donatılan cihazlar piyasaya sürebileceği de söyleniyordu.

IFA 2015 Berlin fuarında boy gösteren ASUS ZenFone akıllı telefonlar, şirketin Qualcomm işlemcileri tümüyle gözden çıkarmadığını ispatlıyor. Bu yılın en ekonomik ASUS’ları arasında sayılacağı anlaşılan ZenFone Max, 5000 mAh bataryalı akıllı telefon akımının bir üyesi. Qualcomm Snapdragon 410 dört çekirdekli mobil işlemciden güç alan yeni ZenFone, 5,5 inç 720p kapasitif dokunmatik ekrana sahip ve 2 GB RAM içeriyor.

Cihazın 8 GB ve 16 GB olmak üzere iki dahili hafıza seçeneğiyle satışa sunulacağı söyleniyor. MicroSD ile genişletilebilen bellek kapasitesi, cihazın 5 MP selfie kamerası ve 13 megapiksel arka kamerasıyla çekilen fotoğrafların ve videoların rahatça depolanmasını sağlayacaktır.

IFA Berlin fuarında sergilenen diğer bir Asyalı Android olan Lenovo Vibe P1‘in de bu sıralamaya girdiğini hatırlatalım. 5000 mAh bataryalı Anroid kulvarı, önümüzdeki dönemde çok daha kalabalıklaşacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTubeveInstagram‘da takip edin.