Chrome 45 ile RAM tüketimi dizginlendi

Chrome 45 geldi, tarayıcının fazla RAM tüketme sorunu büyük oranda çözüldü. Artık Google Chrome kullanırken bilgisayarınız daha az yorulacak.

Milyonlarca İnternet kullanıcısına hizmet veren Google Chrome, 45. sürümü ile karşımızda. Uzun süredir tartışmalara ve esprilere konu olan “Chrome’un fazla RAM tüketme sorunu” Google’ın iddiasına göre büyük oranda çözüldü. Arka planda kalan sekmelerin aktif sayfalar gibi bellek tüketmesinden kaynaklanan sorun, Chrome 45 ile dizginlendi ve artık bilgisayarınız daha az bellek kullanımıyla daha hızlı İnternet keyfi yaşatacak.

google-chrome-45-cihaz-tv

Akıllı RAM yönetimi ile daha yüksek performans

Chrome 45, kullanıcılara “Akıllı RAM yönetimi” teknolojisini sunacak. Artık Chrome, hangi sekmelerin aktif olduğunu kontrol edecek ve gereken bellek miktarını aktif olanlara yönlendirecek. Sayfanın üst kısmında bulunan kısa videoda görülebileceği üzere, Chrome 43 ile Chrome 45 arasında ciddi bir sistem kaynağı tüketim farkı var. Anlaşılan o ki Google bu kez optimizasyon işini oldukça iyi başarmış.

PC, Mac ve Linux için kullanımda olan Chrome 45’i denemek isteyenler tarayıcıyı bu bağlantıdan indirebilirler.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Chrome 45 ile RAM tüketimi dizginlendi

  1. Valla Bence mobil telefonlardada çok fazla ram tüketiyor.En azından benim 2 GB RAM lik Android telefonumda hafif yavaşlık oluyor.

Comments are closed.