Alcatel’den yeni akıllı saat: GO WATCH

IFA 2015 fuarı sürüyor, her geçen gün yeni bir akıllı saat karşımıza çıkıyor. Bu kez huzurlarınızda Alcatel GO WATCH var.

Akıllı saatleri seviyor musunuz bilemiyoruz ama son dönemde teknoloji gündemi onların haberleriyle kaynıyor. Özellikle Apple Watch’un piyasaya çıkması, Android Wear işletim sisteminin gelişmesi ve tabii ki Samsung, Sony, LG, Huawei gibi dev firmaların bu alanda hızlı hamleler yapması, giyilebilir teknolojik cihazları iyiden iyiye öne çıkardı. Bugün sizlere 17,3 inçlik Android tabletini tanıttığımız Alcatel de bu pazarın güçlü üyelerinden biri olmak istiyor. Fransız asıllı firma, bu kez yeni akıllı saati GO WATCH ile karşımızda.

GO WATCH’a özel işletim sistemi

Alcatel GO WATCH ilk bakışta Casio’nun G-Shock serisi saatleri akla getiren, ancak içerisinde özgün işletim sistemi barındıran bir akıllı saat. Suya, toza ve darbelere daha dayanıklı olması için kalın bir gövdeye sahip olan Alcatel GO WATCH, şaşırtıcı gelebilir ama Android Wear işletim sistemiyle çalışmıyor. Alcatel bu akıllı saatte iOS ve Android cihazlarla uyumlu yapıdaki GO WATCH işletim sistemini kullanmış.

alcatel-go-watch-cihaztv-02

1,22 inç ekran boyutuna ve 225mAh pile sahip olan Alcatel GO WATCH’un tam 5 gün pil ömrü sunacağı iddia ediliyor. Saatte ayrıca jiroskop, kalp atışı sensörü, ivme ölçer, sosyal ağ bağlantıları ve bildirim takibi gibi özellikler bulunuyor. Bu ilgi çekici akıllı saatin fiyatı ve çıkış tarihi şimdilik bilinmiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.