AMD FirePro W4300 Autodesk University 2015 etkinliğinde tanıtıldı

AMD FirePro W4300 düşük profilli profesyonel grafik kartının özellikleri Autodesk University 2015 etkinliğinde tanıtıldı

AMD, Las Vegas’ta düzenlenen Autodesk University 2015 etkinliğinde yeni profesyonel ekran kartı AMD FirePro W4300‘ü tanıttı. Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) uygulaması performansıyla iddialı grafik kartı, hem küçük ana kartlar (SFF) hem de kule tipi iş istasyonları ile uyumlu.

AMD FirePro W4300, hem SFF hem de tam kapasite sistemlere kurulum için güçlü bir GPU ve 4 GB GDDR5 belleği düşük profilli bir kartta ustaca bir araya getiriyor. Kurumlar artık iş istasyonu kurulumlarının tamamında, sadece güçlü bir profesyonel grafik kartı çözümünü standart hale getirerek bilgiişlem yönetimlerini güvenli bir şekilde basitleştirebilecekler.

AMD FirePro W4300 profesyonel grafik kartı, Autodesk’in AutoCAD, Inventor ve Revit yazılımlarının yanı sıra Dassault Systèmes’in SolIdWorks ve CATIA, PTC Creo, Siemens NX ve daha birçok CAD uygulaması için optimize edildi.

Mimar ve mühendisler yoğun geometriye sahip büyük modellerle etkin bir şekilde çalışabiliyor, SOLIDWORKS’te desteklenen yeni Komuttan Bağımsız Saydamlık (Order Independent Transparency-OIT) modu gibi GPU ivmeli özellikleri uygulayabiliyorlar. Altı adede kadar ekran ve 4K ile 5K‘ya varan çözünürlükle iş akışlarını görselleştirip üretkenliklerini artırabiliyorlar.

amd-FirePro-W4300-dusuk-profilli-profesyonel-grafik-karti-ozellikler-2

AMD Graphics Core Next (GCN) mimarisini temel alan AMD FirePro W4300 kartının özellikleri

  • Büyük proje amaçlı 4 GB GDDR5 GPU bellek, iş akışı uygulamalarına tepki yeteneğini artırıyor.
  • AMD Eyefinity çoklu ekran teknolojisi, kullanıcıların birden fazla uygulama ve ekran üzerinden kolayca çoklu iş yapabilmeleri için altı adede kadar ultra yüksek çözünürlüklü ekran kullanımına izin veriyor.
  • AMD FreeSync™ teknolojisi, MST-etkinleştirilmiş hub üzerinden altı adede kadar DisplayPort monitör desteğine sahip dört adet standart DisplayPort 1.2a bağlantısı ve medya ve eğlence uygulamaları ile iş akışları için büyük önem taşıyan kesintisiz ekran güncelleştirmesi için ekran tazeleme oranının GPU tarafından kontrolüne izin veriyor.
  • OpenCL™ 2.0 desteği, geliştiricilerin GPU’ların tasarlandıkları işi yaparken daha fazla özgürlük veren yeni özelliklerinden faydalanmalarını sağlıyor.
  • Yeni grafik kartı eşsiz güç takip ve yönetim teknolojilerinin yanı sıra düşük profilli bir boyutta 50W’lık maksimum güç tüketimi sunuyor. AMD PowerTune teknolojisi GPU enerji kullanımını dinamik bir şekilde optimize ederken, AMD ZeroCore Power teknolojisi de boştayken enerji tüketimini önemli ölçüde azaltıyor.
  • AMD FirePro W4300 daha fazla performans ve güvenilirlik için en popüler tasarım ve mühendislik ile medya ve eğlence uygulamalarının da aralarında bulunduğu 100’ün üzerinde farklı uygulama ile ilgili sertifikasyon sunuyor. AMD FirePro™ profesyonel grafik sürücüleri yılda birçok defa yayınlanıyor ve performans ve özelliklerde iyileştirmeler içeriyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.