AMD Radeon Software Crimson Edition kullanıma sunuldu

Radeon Software Crimson Edition; yeni kullanıcı ara yüzü tasarımı, artırılmış performansı ve güç tasarrufu ile oyuncular için yeni bir dönemi başlatıyor

AMD, kullanıcılara yeni veya geliştirilmiş 12 özellik ve yüzde 20’ye[1] varan oranlarda daha yüksek grafik performansı sunan, enerji verimliliğini neredeyse iki kat[2] artıracak şekilde ayarlanabilen ve AMD grafik ürünleri ile tam uyumlu Radeon Software Crimson Edition’u kullanıma sundu. Yazılım, şirket bünyesinde geçtiğimiz günlerde AMD yazılımlarının kalitesinin artırılması amacıyla kurulan Radeon Teknoloji Grubu’nun geliştirdiği ilk ürün olma özelliğini taşıyor.

Radeon Software Crimson Edition’un bazı özellikleri şöyle:

Radeon Settings – Modernleştirilmiş, yeni bir kullanıcı ara yüzü: AMD grafik donanımlarından tam performans almak üzere geliştirilen kullanıcı dostu ve çok özellikli Radeon Settings, AMD Catalyst sürücüsünden 10 kat daha hızlı başlama[3] ve monitörleri 3 kat daha hızlı başlatma[4] özelliğine sahip. Daha sezgisel bir gezinme, yeni oyun yöneticisi, overdrive, video, görüntüleme ve AMD Eyefinity teknoloji sekmeleri de kullanıcılara oyun ayarlarını kolayca uygulama, performans ayarlarını düzenleme ve farklı özellik ve konfigürasyonları kendi bilgi işlem deneyimlerine uyarlama imkanı veriyor.

AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-cihaz-tv-setting

12 yeni veya zenginleştirilmiş özellik: Yeni veya zenginleştirilmiş özellikler kullanıcılara oyun, video ve üretkenlik uygulamalarında en iyi deneyimi sağlayacak.

Yükseltilmiş performans ve güç verimliliği: Radeon Software Crimson Edition, oyun yüklenme süresini yüzde 33’e[5] kadar azaltırken, oyun performansını yüzde 20’ye kadar artırabiliyor. Yazılım watt başına yüzde 23 performans artışı[6] ile eski yazılımdan 1,8 kat fazla güç tasarrufu sağlayabiliyor.

Herkese açık ilk AMD LiquidVR teknoloji desteği: GCN’in Eşzamansız İşlem Motoru, sanal gerçeklik (VR) uygulamalarında saniyede geçen resim kare sayısı (FPS), yanıt verme ve gecikme süresi değerlerini ciddi oranda iyileştiriyor. Bu sayede GCN temelli donanımlarda yumuşak oyun deneyimi sağlanıyor.

Kusursuz Denge: AMD Catalyst Omega yazılımına oranla yüzde 15 daha fazla sistem ayarı üzerinde 2 kat fazla test ve oyuncu topluluğundan gelen çok sayıda istek doğrultusunda geliştirilen Radeon Software Crimson Edition birçok alanda kusursuz denge sağlıyor.

Kullanıcılar, Radeon Software Crimson Edition yazılımını http://support.amd.com/en-us/download adresinden indirip bilgisayarlarına kurabiliyorlar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.