Android Wear, iOS platformuyla uyumlu hale geldi

Android Wear giyilebilir cihaz platformu, iOS işletim sistemiyle uyumluluğa kavuştu

Google, Android Wear platformundan güç alan giyilebilir teknoloji ürünlerinin WatchOS işletim sistemli Apple Watch‘tan pazar payı kapmasını garantiledi. Şirketin resmi blog’undan bugün yayımlanan bir ileti, Google’ın giyilebilir teknoloji destekçisi işletim sisteminin iOS‘un güncel sürümleriyle uyumlu hale geldiğini ilan ediyor.

Şirketin resmi blog sayfasında belirtildiğine göre, iOS 8.2 veya daha yeni sürümleriyle donatılan iPhone 5, 5c, 5s, 6 ve 6 Plus akıllı telefonlar, Android Wear platformunun en yeni modelleriyle bağlantı kurabilecekler.

android-wear-ios-8-2

iPhone’a uyumluluk kazanan ilk Android Wear cihazın LG Watch Urbane olduğu söyleniyor. Halihazırda piyasda bulunan modellerin yanı sıra, yakın zamanda piyasaya çıkmasını beklediğimiz Huawei Watch, ikinci nesil Motorola Moto 360 ve ASUS ZenWatch 2 gibi 2015 model saatler de bu yeniliğe uyum sağlayacak.

iPhone’larla eşleşen akıllı saatlerin şimdilik sadece Google uygulamalarını çalıştırabileceklerini de belirtelim. 3. şahıslar tarafından hazırlanan uygulamalar, şimdilik iOS platformuyla bağlantı kuramıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.