AOC ve Philips monitörleri pazarda büyümeye devam ediyor

AOC ve Philips monitörlerinin lisans ortağı MMD, ürün inovasyonu ve daha büyük ekran ölçülerine gösterdiği taahhüt ile Avrupa monitör piyasasında lider bir konuma ulaştı.

Monitör piyasası genel olarak hâlâ bazı zorluklarla karşı karşıya olsa da, daha büyük ekran ölçülerine eğilim trendi devam ediyor. Piyasa analisti Context’in son rakamlarına göre, 23 inç ve üstündeki ekranlar, 2015’in üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 12’den fazla büyüdü. AOC ve Philips monitörleri, birlikte, bu segmentte yıllık yüzde 16’yı aşan bir büyüme oranı ile piyasanın üzerinde bir performans gösterdi.

Genel monitör piyasasında da bu iki marka başarılı bir gelişim izledi. Yılın üçüncü çeyreğinde AOC ve Philips bir arada, neredeyse yüzde 15’lik bir pazar payına ulaştı. Bu da, pazar payında yüzde 26’nın üzerinde bir artış anlamına geliyor.

philips-40-inc-4k-monitor-cihaztv

 

AOC ve MMD Avrupa Başkan Yardımcısı Thomas Schade şunları söyledi: “İki markamız, AOC ve Philips ile birlikte, sürekli inovasyona ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Ekran uzmanıyız, trendleri biz belirliyoruz ve yeni kategoriler ve çözümler piyasaya yön verdiğinde her zaman ön sırada yer alıyoruz. Örneğin 40 inçlik 4K ekranımızla, yenilikçi DNA’mızı göstermiş olduk, ayrıca diğer büyük ekran ölçülerindeki monitörlerle, QHD ve 4K çözünürlüklü ekranlar ile sunduğumuz ergonomik ve kullanıcı dostu çözümler de bizim inovasyon odaklı yaklaşımımızın bazı örnekleri. Sonuç ise bizi gururlandıran ve aynı zamanda doğru stratejiyi seçtiğimizi vurgulayan bir pazar payı.”

Bu iki markanın başarılı bir şekilde gelişmesi için özellikle Doğu Avrupa güçlü bir lokomotif konumunda. Piyasaların bazıları hâlâ sıkıntılı olsa da, her iki marka da pazar payını anlamlı bir şekilde nerdeyse yüzde 18’lerden yüzde 27 seviyesine yükseltti. Philips, pazar payını yüzde 50’nin üzerinde artırarak neredeyse yüzde 16’lık bir pazar payına ulaştı ve piyasada birinci konuma geldi. AOC ise, pazar payını yılın son çeyreğinde yüzde 40’ın üzerinde artırarak Doğu Avrupa monitör piyasasında markayı üçüncülüğe taşıdı.

aoc-gaming

MMD hakkında

MMD, TPV’nin Philips ile 2009 yılında yaptığı marka lisans anlaşmasının sonucunda kurulan yüzde yüz iştirakli şirketidir. MMD dünya çapında sadece Philips markalı LCD ekranları pazarlar ve satar. Philips markasının verdiği sözü TPV’nin ekran alanındaki üretim uzmanlığıyla birleştiren MMD, hızlı ve odaklı yaklaşımıyla piyasaya yenilikçi ürünleri getirir. MMD Amsterdam’daki Avrupa merkez ofisinden uluslararası olarak, Prag’taki yerel ofisinden de Doğu Avrupa piyasasına hizmet sunar. MMD yerel satış temsilcileri ağı aracılığıyla, Avrupa’nın bütün büyük IT distribütörleri ve bayileri ile çalışmaktadır. Şirketin tasarım ve geliştirme merkezi Tayvan’da bulunmaktadır. www.mmd-p.com

AOC hakkında

AOC ekran piyasasının önde gelen global markalarından biridir. Yüksek kalitesi, birinci sınıf hizmeti, çekici tasarımlarının yanı sıra rekabetçi fiyatlarla sunulan çevre dostu, ergonomik ve yenilikçi ürünleri, her geçen gün daha fazla tüketicinin, kurumsal karar alıcılarının ve dağıtım ortaklarının AOC’ye güvenme sebepleri arasındadır. AOC, profesyonel, ev, eğlence ya da oyun olmak üzere, tüm kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veren ekranlar sunar. AOC, dünyanın en büyük LCD üreticisi TPV Technology Limited’ın alt kuruluşudur.
www.aoc-europe.com

En ucuz 23 inç Full HD IPS monitör tercihleri

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.