Yandex, Lefter Küçükandonyadis’i unutmadı

“Ver Lefter’e, yaz deftere” sloganının ortaya çıkmasını sağlayan Lefter Küçükandonyadis, 90. doğum gününde Yandex’in hazırladığı özel tasarım ana sayfayla anılıyor.

Yandex, Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun efsane isimlerinden biri olan Lefter Küçükandonyadis ‘in doğum günü anısına ana sayfasında çok özel bir tasarıma yer verdi. 22 Aralık 1925’te İstanbul’da dünyaya gelen Lefter, Fenerbahçe’de forma giydiği 615 maçta attığı 423 golle* taraftarlar arasında “Ver Lefter’e, yaz deftere” sloganının ortaya çıkmasını sağlamıştı. Kariyerinde Fiorentina ve Nice takımları da yer alan Lefter Küçükandonyadis, Türk Milli Takımı formasını giydiği 50 maçta attığı 22 golle* de uzun bir süre milli takımın en çok gol atan oyuncusu unvanını elinde tutmuştu.

Lefter Küçükandonyadis

Türk futbolunda çok önemli bir yere sahip olan Lefter Küçükandonyadis ‘in doğum günü için Yandex tarafından özel olarak tasarlanarak Yandex.com.tr ana sayfasına yerleştirilen görsele tıklandığında ilgili arama sonuçlarının yanı sıra Lefter için hazırlanmış bir belgesele de erişilebiliyor. Ayrıca arama sonuç sayfasında Lefter’a ait bilgilere ve Türk futboluna imzasını atmış diğer isimlere ulaşmak mümkün.

Mobil cihazlarından Yandex.com.tr adresine giren kullanıcılar ise Lefter’in kullandığı futbol ayakkabılarından esinlenerek hazırlanan bir görsel ile karşılaşıyor. Fenerbahçe taraftarlarına özel arama sayfası Yandex.com.tr/FB adresinde ise Lefter temalı arka plan fotoğrafları yer alıyor. Fenerbahçe Yandex’in resmi Twitter hesabı (@FBYandex) ise gün boyu paylaşacağı özel içeriklerle Lefter Küçükandonyadis’i anacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.