Apple E-Spor Odaklı Oyunculara Özel Mac Bilgisayar Üretebilir

Mac ile oyun kelimeleri yan yana geldiğinde hiçbir şey hissettirmiyor olabilir. Apple oyunculara özel Mac üreterek bu gidişatı değiştirmeyi planlıyor.

Bilgisayar teknolojisinin tarihine baktığımızda Windows işletim sistemli PC’ler ile Apple‘a özel Mac bilgisayarlar arasında büyük bir rekabet olduğunu görürüz. Ancak şu bir gerçek ki, konu video oyunları olduğunda bu iki platform arasında rekabetin izine bile rastlanmaz. Windows PC’ler oyun tarafında her zaman Apple Mac’lere karşı kat kat üstün olmuşlardır. Eğer Apple’ı oyun arenasında görmeyi isteyen bir teknoloji tutkunuysanız bu haber sizi heyecanlandırabilir. PatentlyApple’ın verdiği bilgilere göre 2020 yılında Gaming-Grade yani oyunculara özel Mac bilgisayarlar ile karşımıza çıkabilir.

İlginizi çekebilir: 3000 – 4000 TL Arası En İyi Laptop Modelleri

Haziran 2020’de gerçekleştirilecek olan Apple Developers Conference (Apple Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde ortaya çıkması beklenen bu bilgisayarın resmi detayları şimdilik belli değil. Tahminler bu bilgisayarın büyük ekranlı bir oyun iMac’i ya da güçlü bir oyun MacBook’u olacağı yönünde. Ayrıca yine iddialara göre Apple’ın oyun bilgisayarı 5000 $ civarında astronomik bir fiyatla piyasaya çıkacak.

E-spor endüstrisinin inanılmaz bir hızla büyüdüğü artık herkes tarafından biliniyor. Bu alanda PC donanım üreticilerinin dominant olduğu ise bilinen bir başka gerçek. Böylesine gelecek vaat eden bir endüstriye yatırım yapmanın ne kadar kâr sağlayabileceğini tahmin eden Apple anlaşılan o ki bu alanda da kolları sıvayacak. Apple Arcade hizmetiyle oyun sektörüne adımını atan firmanın profesyonel oyunculuk tarafında neler yapacağını merakla bekliyoruz.