Apple’ın ilk Android uygulaması, iOS’a taşınmanız için geliştirildi

Apple’ın ilk Android uygulaması Move to iOS, iPhone’a geçmek isteyenlerin verilerini kolayca taşımalarını sağlıyor

9 Eylül 2015 günü tanıtılan iPhone 6s ve 6s Plus akıllı telefonlar, Apple‘ın bile tahmin etmediği kadar yoğun ilgiyle karşı karşıya. 2014 model iPhone 6 ve 6 Plus’ın tasarımına yenilik getirmeyen Apple akıllı telefonları, A9 işlemci, 2 GB RAM, 3D Touch, 5 megapiksel selfie kamerası ve 12 megapiksel iSight arka kamera gibi özellikler taşıyor. Dolayısıyla, teknoloji çılgınlarının şimdiden para biriktirme çabasına girişmelerini yadsımamamız gerekir.

Apple, iOS 9 işletim sistemli 2015 model iPhone’larıyla birlikte, mobil cihaz rekabetini Android platformuna taşımayı hedefliyor. Cupertinolu şirket, Android platformunu tercih eden milyonlarca kişinin aklını çelme doğrultusundaki ilk adımını attı. Apple geliştiricilerinin ilk Android uygulaması Move to iOS, Google Play‘de yayına girdi.

iphone-6s-vs-giris-seviyesi-android

Android 4.0 ve üzeri sürümlerle uyumlu olduğu belirtilen Move to iOS, iPhone’a geçmek isteyenlerin işini kolaylaştırıyor. Uygulama sayesinde, telefon rehberi, fotoğraflar, videolar, internet bağlantıları, takvime işaretlenenler, e-posta hesapları ve mesajlar Wi-Fi üzerinden iOS işletim sistemli cihazlara aktarılıyor. Move to iOS, eski Android akıllı telefonların geri dönüşüm için Apple mağazalarına bırakılmasını da tavsiye ediyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.