Apple Watch 2, iPhone 7 ile birlikte piyasaya çıkacak

Apple Watch 2’nin 2016 yılının üçüncü çeyreğinde iPhone 7 ile birlikte piyasaya çıkacağı söyleniyor

Apple‘ın ilk giyilebilir cihazı Apple Watch, 2014’ün Eylül ayında tanıtılmıştı. 6 aylık bekleyişin ardından, Nisan ayında satışa sunulan akıllı saat, şimdiye dek 7 milyondan fazla kişinin alışveriş sepetine girdi.

Apple Watch’ın ilk sürümü Nisan’da piyasaya çıkınca, bu cihazın her yeni neslinin bu dönemde tanıtılacağı sanılmıştı. Apple için toplu üretim hizmeti sunan Quanta Computer‘dan sızdırılan bilgiye bakılırsa, cihazın yeni sürümleri bahar aylarında satışa sunulmayacak. Bu ürünün yeni modellerinin iPhone ile aynı dönemde, yani Eylül ayında satışa çıkması gündemde.

apple watch 2 cikis tarihi

 

Quanta Computer başkanı Barry Lam‘a ait olduğu iddia edilen bir açıklamada, Apple Watch 2‘nin üretimine şimdiden başlanıldığı bilgisi yer alıyor. Cihazın toplu üretiminin 2016’nın ikinci yarısında tamamlanacağı ve üçüncü çeyrekte iPhone 7 ile birlikte satışa sunulacağı belirtiliyor.

Quanta Computer’dan sızan bilgiler, Apple Watch 2’nin teknik özelliklerini ve tasarım çizgilerini içermiyor. Yine de üzülmeyin. Apple ürünlerinin piyasaya çıkmadan önce defalarca sızdırılmasına alıştık. Cihaza dair önemli ip uçlarının önümüzdeki yıldan itibaren birer birer ortaya çıkacağından eminiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.