Apple Watch, sahibinin kolunu yaktı

Kendiliğinden alev alan Apple Watch, sahibinin kolunda üçüncü derece yanık oluşturdu

Modern elektronik cihazlar oldukça stabil çalışırlar ve güvenilir yapıdadırlar. Bununla birlikte, bazı aygıtlardaki üretim hataları veya cihazların amaçları dışında kullanılması, yaralanmalara sebep verebilir.

apple-watch-kullanicisinin-kolunda-patladi-3

Elektronik devrelerin en kişisel eşyalarımızda bile yer edinmesi, arıza sonrasında yaralanma riskimizi artırıyor. Geçtiğimiz yıllarda iPhone ve OnePlus One gibi cihazların kullanım halindeyken patladıklarını ve sahiplerine zarar verdiklerini defalarca işitmiştik. Şimdi aynı tehlike giyilebilir teknoloji konseptiyle karşımıza dikiliyor.

Danimarkalı Apple Watch kullanıcısı Jørgen Mouritzen, teknoloji ürünlerinin beklenmeyen etkilerinin yeni kurbanı. Geçtiğimiz ay, kolundaki Milano loop kayışlı Apple Watch ile tuvalete giren kullanıcı, cihazın aniden alev aldığını ve derisinde üçüncü derece yanık oluştuğunu belirtiyor. Saati çıkarmak için uğraşırken sağ elini de yaktığını iddia eden Apple Watch kullanıcısı, kazadan sonra çektiği fotoğrafları internetle paylaşıyor. Mouritzen’in fotoğraflarına göz attığımızda, Milano Loop kayışın sıcaklıktan dolayı karardığını görüyoruz.

apple-watch-kullanicisinin-kolunda-patladi-4

Bir aydır konuyu değerlendiren Apple uzmanları, kazanın sebebini araştırdıklarını belirtiyorlar. Mouritzen’in paylaştığı fotoğrafın sansürsüz versiyonu, herkesin midesinin kaldıracağı cinsten bir görüntü değil. Yine de fotoğrafı görmek istiyorsanız bu bağlantıya tıklayın.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.