Microsoft Surface Pro 3 indirime girdi

Ülkemizde maalesef satılmayan Microsoft Surface Pro 3, Avrupa ve ABD’de ucuzladıkça ucuzluyor.

Microsoft‘un 6 Ekim 2015 tarihinde New York’ta gerçekleştirdiği etkinlikte Surface Pro 4 ve Surface Book bilgisayarlar gün ışığına çıkmıştı. Bu yeni bilgisayarların hayran kitlesi günden güne artarken, yavaş yavaş gözden düşmeye başlayan Surface Pro 3 modelleri indirime girdi. Yaklaşık 1,5 sene önce tanıtılan Microsoft Surface Pro 3, Microsoft Store üzerinden İngiltere’de 370$, ABD’de ise 100$’a varan indirimlerle satılıyor. Bu noktada dikkatinizi çekmek istiyoruz, bahsettiğimiz rakamlar cihaz fiyatını değil, indirim miktarını yansıtıyor.

microsoft-surface-pro-3-amazon-indirim

Amazon üzerinden Microsoft Surface Pro 3 almaya niyetlenenler ise ABD sınırları içerisinde Microsoft Store’a göre daha büyük indirim fırsatları yakalayabiliyor. Surface Pro 3’ün en yüksek konfigürasyonlu modeli Amazon.com üzerinde 1949$ yerine 1594$’a satılıyor. Bu da yaklaşık 354$’lık bir indirime işaret ediyor.

İndirim miktarları özellikle Windows 8.1 önyüklü olarak satışa sunulan Surface modellerinde hissediliyor. Microsoft, Windows 10 önyüklü olarak satışa sunduğu Surface Pro 3’lerde daha düşük indirimlere gitmiş. Windows 10 güncellemesinin ücretsiz olarak yapılabildiği düşünüldüğünde aradaki fiyat farkını anlamak epey zorlaşıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.