ASUS ve LG, Apple Smart Battery Case ile dalga geçti

Apple’ın Smart Battery Case adlı yeni pilli iPhone kılıfı, ürünü İnternet aleminde dalga konusu olmaktan kurtulamıyor.

Apple tarafından 08.12.2015 tarihinde tanıtılan ve ilginç tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Smart Battery Case adlı ürünü, kullanıcılar tarafından da basın mensupları tarafından da ağır eleştirilere maruz kalmıştı. iPhone 6 ve iPhone 6s ile uyumlu olan kılıf, 1877mAh‘lik kapasitesiyle iPhone kullanıcılarının pil ömrünü yaklaşık olarak ikiye katlamak için piyasaya çıkmıştı.

apple-iphone-6s-smart-battery-case

Tasarımı epey rahatsız edici bir ürün olan ve yüz binlerce kullanıcı tarafından Apple’a bir türlü yakıştırılamayan Smart Battery Case, bu kez teknoloji dünyasının dev firmalarının diline düştü. Önlerine çıkan fırsatı değerlendirmekten geri kalmayan ASUS ve LG, Apple Smart Battery Case ile dalga geçen paylaşımlarda bulundu.

ASUS, yakında piyasaya çıkacak olan yeni ZenFone modeli ZenFone Max‘ın tek başına iPhone 6s ve Smart Battery Case ikilisinden daha uzun pil ömrüne sahip olduğunu vurgularken, LG firması “Çıkıntı yok, tüylerin diken diken olması var.” gibi bir sloganla kendini gösterdi.

Tim Cook tarafından yapılan açıklamada Smart Battery Case her ne kadar savunulmuş olsa da, kullanıcılar bu ürün konusunda ağırlıklı olarak kötü yorumlar yapıyor. Bu ilginç pilli kılıf ABD’de 99$, Türkiye’de ise 379TL fiyatla satılıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.