256 GB dahili hafızalı ASUS ZenFone 2 Deluxe tanıtıldı

ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition, toplamda 384 GB dahili hafızaya erişebiliyor!

Akıllı telefon ve bilgisayar kavramları arasındaki sınır iyiden iyiye muğlaklaştı. Günümüzde kullandığımız mobil cihazlar, işlem gücü ve hafıza kapasitesi yönünden dizüstü bilgisayarlara son derece yakın nitelik taşıyor. Akıllı telefonların batarya kapasitesi ve şarj hızı gibi hayati problemlerinin çözüldüğü gün, birçok kullanıcı için masaüstü bilgisayarlara veda günü niteliği taşıyacak.

ASUS’un 2015 model üst düzey Android’i ZenFone 2, 128 GB dahili hafıza üst sınırıyla pc ve mobil cihaz ayrımının yok olmaya yüz tuttuğunu vurgulamıştı. Şirketin en yeni akıllı telefonu ZenFone 2 Deluxe Special Edition’ınsa 256 GB dahili bellek kapasitesiyle birçok giriş seviyesi laptop’tan daha üstün olduğunu görüyoruz.

asus-zenfone-2-deluxe-256-gb-brezilya

Brezilya’da yapılan lansmanla görücüye çıkan ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition, yalnızca 256 GB’lık engin dahili hafızasıyla dikkat çekmekle kalmıyor. Desenli siyah ve ilüzyon beyazı olmak üzere iki sıradışı arka kapak tasarımı seçeneğiyle satışa sunulması planlanan akıllı telefon, kırmızı dış hatlarla süsleniyor. ZenFone 2 özel sürümünün estetik detaylarının yanı sıra, Asphal 8’in özel bir sürümünü içereceği de söyleniyor.

256 GB hafızalı ASUS ZenFone 2 Deluxe, 128 GB microSIM desteği sunuyor. Dolayısıyla, cihazla ulaşılabilen en yüksek dahili alan miktarı 384 GB’a erişebiliyor. Akıllı telefonun diğer teknik özellikleriyse oldukça tanıdık gelecektir. 2,5 GHz 4 çekirdekli 64-bit Intel Atom Z3580 mobil işlemciden güç alan Android, 4 GB LPDDR3 RAM, 5,5 inç Full HD IPS ekran, çift SIM, 5MP/13MP dijital kamera dizilimi ve 3000 mAh bataryayla donatılıyor.

ASUS ZenFone 2 Special Edition’ın önümüzdeki aydan itibaren satışa çıkacağı iddia ediliyor. Cihazın fiyatıysa henüz ilan edilmedi.