iPhone 6 Plus arka kameraları ücretsiz değiştirilecek

Apple iSight değişim seferberliği, hatalı iPhone 6 Plus kameralarının ücretsiz değiştirilmesini sağlayacak

iPhone, piyasaya çıktığı ilk dönemden beri en kaliteli fotoğraf çeken akıllı telefon sıralamalarında ilk basamaklarda yer edinmeyi başarmıştır. iPhone 6 da, 2014 ve 2015 model mobil cihazların kamera kaliteleriyle kıyasıya rekabet etmişti. Fakat, 5,5 inç ekran boyutuna sahip iPhone 6 Plus modelinde kullanılan hatalı bir teknoloji, bazı kullanıcıların kaliteli kareler yakamasına engel oluyordu.

Apple destek forumları, iPhone 6 Plus arka kamerasıyla net fotoğraf çekemeyen kullanıcıların şikayetleriyle dolup taşıyor. Optik görüntü sabitleyicili ilk iPhone niteliğindeki cihaz, sonunda Apple’ın bu modeli hedef alan bir seferberlik ilan etmesine sebep oldu.

iphone-6-plus-kamera-hatasi-1

Eylül 2014 ile Ocak 2015 tarihleri arasında üretilen iPhone 6 Plus modellerinin görüntü sabitleme sıkıntısı yaşatabildiğini kabullenen Apple, kullanıcılara çağrıda bulundu. Seri numarası uygun görülen iPhone’ların arka kamerasının herhangi bir Apple Store’da ücretsiz yenileneceği söyleniyor.

iSight değişim programının kısa süreli bir seferberlik olmadığını da belirtelim. Değişim kapsamında belirtilen tarihlerde üretilen modeller, satın alındıkları günden itibaren 3 yıl boyunca bu kapsamda garantide tutulacaklar. iPhone 6 Plus’ınızın seri numarasını Apple’ın resmi internet sitesinden kontrol edebilirsiniz.