Su soğutmalı dizüstü bilgisayar: ASUS ROG GX700

“Su soğutmalı dizüstü bilgisayar olur mu?” demeyin. Bu çılgın fikri gerçekleştiren ASUS, ROG GX700 ile karşınızda.

Bugüne kadar yaklaşık olarak tüm bilgisayar üreticileri iddialı dizüstü oyun bilgisayarlarıyla karşımıza çıktılar. Genel olarak masaüstü bilgisayarlarla eşdeğer oyun performansını dizüstü formunda sunma iddiasındaki üst düzey dizüstü oyun bilgisayarlarının çok azı ısınma problemi yaşatmadan oyun tecrübesi sunmuştu. Standart bilgisayar kasalarının güçlü soğutma sistemleri düşünüldüğünde, dizüstü oyun bilgisayarlarının fazlaca ısınması tabii ki doğaldı ama, ASUS cesur bir fikirle bu sorunun üstesinden geldi. Tayvanlı teknoloji devi, yeni oyun canavarı ROG GX700‘de su soğutma sistemi kullanıyor.

Eşi benzeri görülmemiş bir tecrübe

Teknoloji dünyasında daha önce görülmemiş bir tecrübe olan “su soğutmalı dizüstü bilgisayar” fikri, ASUS ROG GX700’ü farklı kılan başlıca özellik. Yüksek performanslı oyun keyfini çantada taşınabilir hale getiren, üstelik bu keyif esnasında ısınma sorununu ortadan kaldırmayı başaran ASUS, bu bilgisayarda son derece güçlü donanımlara yer verecek.

su-sogutma-sistemi-rog-gx700

Hız aşırtma yapılabilen Intel Skylake işlemcilerden güç alan ASUS ROG GX700, yüksek çözünürlükten hoşlananların keyfine keyif katacak bir ekranla geliyor. Bu bilgisayarın 17 inç boyutlu ekranı 4K IPS LCD panele sahip. Şimdilik çok detaylı teknik özelliklere sahip olmayan bilgisayarın GeForce GTX serisi mobil ekran kartı seçenekleri sunacağı belirtiliyor. Şimdilik çıkış tarihi ve fiyatı duyurulmamış olan ASUS ROG GX700’ün 2015 yılının son çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.