Bir OnePlus One, şarj olurken patladı

Bu kez patlayan akıllı telefon ne Apple, ne de Samsung üretimi. Karşınızda, şarj olurken patlayan OnePlus One.

Bugüne kadar genellikle Apple ve Samsung‘un akıllı telefonlarının baş rolde olduğu “akıllı telefon patlaması” haberlerine aşinayız. Çoğu zaman yan sanayi şarj aletlerinin sebep olduğu ve yaralanmalara yol açabilecek kadar tehlikeli olan pil patlamalarında bu kez OnePlus One karşınızda. PhoneArena’nın haberine göre Hindistan – Yeni Delhi’de yaşayan Ankur Dugar adlı OnePlus One kullanıcısı, şarja taktığı akıllı telefonunun patladığını belirtti.

Yatağının baş ucunda şarja bıraktığı akıllı telefonunun yanmasıyla oluşan kokuya uyandığını belirten Dugar, yanık cihazın fotoğraflarını İnternet aleminde paylaştı. Fotoğraflarda net olarak görülebileceği üzere OnePlus One’ın pili şişip yanarak telefonun tüm plastik malzemelerini eritti.

oneplus-one-patladi-(4)

Değişim talebi reddedildi

29.8.2015 Cuma günü gerçekleşen olayın ardından Ankur Dugar, yaptığı açıklamaya göre telefonunu servise götürdü ve OnePlus servis yetkililerine değişim talebinde bulunduğu. OnePlus ise maalesef değişim talebini kabul etmeyerek Dugar’ı geri çevirdi. Bu durumda hemen OnePlus firması adına kötü düşünceler oluşmasın, böyle durumlarda servis yetkilileri ancak “şüpheli bir vaka” gördüklerinde temkinli davranıyor. Bakalım olayın detaylı araştırması yapıldığında Hindistanlı kullanıcı yeni OnePlus One’ına kavuşabilecek mi.

Sonuç olarak önemli bir not düşelim; siz siz olun, akıllı telefonunuzu yatarken baş ucunuzda şarja bırakmayın. Telefonunuz yansa bile, sağlığınıza herhangi bir zarar gelmesine izin vermeyin.

oneplus-one-patladi-(3)

oneplus-one-patladi-(2)

oneplus-one-patladi-(1)