Blue Studio 7.0 LTE, en büyük ekranlı Android akıllı telefon

Blu Studio 7.0 LTE, şimdiye dek üretilen en büyük ekranlı Android akıllı telefonlar arasında yer alıyor

Büyük ekranlı Android akıllı telefon denildiğinde akla gelen cihazlar, 5 inç ile 6 inç arasında yer alan cihazlardır. OnePlus 2, Nexus 6P, Sony Xperia Z5, LG V10, Galaxy Note5 ve iPhone 6s Plus gibi ürünleri, sektörde bulabileceğimiz en büyük akıllı telefonlar arasında sayabiliriz.

Ekran boyu 6 inç’i aşan akıllı telefonlar çok nadir üretilirler. Bu büyüklükten sonrası genelde tabletlerin hakim olduğu alanda değerlendirilir. Ekonomik akıllı telefonlarıyla zihinlerde yer edinen ABDli teknoloji üreticisi BLU, sınırları alt üst eden Android akıllı telefonunu yeniledi.

Blu Studio 7.0 LTE, en büyük ekranlı Android akıllı telefon modelleri arasında.

Blu Studio 7.0 LTE, Android 5.1.1 işletim sistemiyle çalışıyor ve tam 7 inç boyunda 720p HD kapasitif dokunmatik ekran taşıyor. 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 410 mobil işlemci, 1 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza, 7 inç dev ekrana eşlik ediyor. Çift SIM ve microSD desteği sunan akıllı telefon 4G hızında mobil internete bağlanıyor.

Blu Studio 7.0’ın batarya kapasitesi de oldukça görkemli. 3700 mAh pil, giriş seviyesi teknik özelliklerin yanı sıra, 2 MP selfie kamerasına ve 8 MP arka kameraya güç sağlıyor. Akıllı telefon, 199 dolar fiyatla Amazon’da satışa sunuldu.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.