Xperia Z5 serisine gelişmiş Stamina modu geliyor

Sony Xperia Z5 serisi akıllı telefonların pil ömrü, yeni Stamina modu sayesinde belirgin şekilde artacak.

Sony‘nin Xperia cihazlarında uzun süredir yer alan Stamina modu, pil ömrünü artırma konusunda son derece etkili bir çözüm. Yazılımsal düzenlemeler yaparak Xperia cihazların kullanım süresini uzatan Stamina modu, Xperia Z5 serisinde de kendini göstermişti. Şimdi bu özelliğin daha da gelişmiş halinin Android 6.0 Marshmallow güncellemesiyle birlikte sunulacağı konuşuluyor. Sony’nin yeni Stamina modu sayesinde Xperia Z5, Xperia Z5 compact ve Xperia Z5 Premium cihazların pillerinin “Yeni kullanım süresi şampiyonları” olacağı iddia edilioyor.

Akıllı telefonlar hakkındaki sızıntı bilgi paylaşımlarıyla ünlü @Ricciolo1 adlı Twitter hesabı tarafından paylaşılan bilgilerde, Xperia Z5 serisinin Android 6.0 Marshmallow güncellemesine ne zaman kavuşacağı maalesef belirtilmedi.

xperia-z5-gelismis-stamina-modu-cihaztv-ricciolo1

Xperia Z5’te 2900mAh, Xperia Z5 Compact’ta 2700mAh, Xperia Z5 Premium’da ise 3430mAh pil bulunuyor. Şu anki halleriyle bile epey iyi pil ömrü sunduğu bilinen yeni Xperia serisi telefonların gelişmiş Stamina modu ile neler yapacağını çok merak ediyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.