LG V10 üst düzey Android, bu ülkelerde satışa çıktı

LG V10 metal gövdeli üst düzey Android cep, ilk olarak bu ülkelerde piyasaya çıkıyor

LG’nin en yeni üst düzey akıllı telefonu LG V10, bu haftadan itibaren dünyanın en kalabalık piyasalarında satışa çıkıyor. Güney Koreli üretici, metal kasalı cihazın ilk olarak ABD, Çin ve Hong Kong’da piyasaya sürüleceğini açıkladı. LG V10’un yıl sonuna doğrı Avrupa, Kanada, Latin Amerika ülkeleri ve Orta Doğu ülkelerinde satışa çıkacağı ilan edildi.

en-iyi-kamera-lg-v10

LG’nin üst düzey akıllı telefon ürün ailesindeki ilk metal gövdeli cihaz, LG G4 ile aynı işlemciyi içeriyor. Cihazın 5,7 inç 2K IPS Quantum ekranı, 6 çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 808 mobil çipsetin oynattığı oyunları ve videoları sergileyecek. Akıllı telefonun selfie kameralarıyla aynı hizada yer alan ikinci ekran da, sosyal bildirimleri ve uygulama kısayollarına ev sahipliği yapacak.

LG-v10-800-5

LG V10’un RAM miktarı, LG G4’ten daha yüksek. Cihaz, 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızayla donatılıyor. 3000 mAh bataryadan güç alan akıllı telefon, 5 MP selfie kamerasıyla ve 16 MP arka kamerasıyla fotoğraf çekiminde iddialı.

LG-v10-800-6

ABD’li teknoloji tüketicileri, LG V10’u özel hediye paketiyle birlikte 600 dolar fiyatla satın alacaklar. 15 Kasım’a kadar elini çabuk tutan kullanıcılar, cihazla birlikte 200 GB microSD kart, ikinci batarya ve yedek şarj cihazı elde edecekler.

Android 5.1.1 işletim sistemli akıllı telefonun Türkiye’deki fiyatı ve temin edilebilirliği henüz kesinleşmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.